
Indonezijka je umrla zaradi ptičje gripe, so sporočili z ministrstva za zdravje v Džakarti. Dodali so, da se zaradi iste bolezni v tamkajšnji kliniki zdravi njen nečak, njegovo stanje naj bi iblo stabilno. Oba sta živela v isti hiši, kljub temu pa na ministrstvu možnost, da je virus mutiral in se prenesel z ene osebe na drugo, za zdaj še zavračajo. “Te možnosti ne moremo potrditi. Oba sta zbolela, ker so imeli v hiši poginule piščance. Zadevo pa še vedno preverjamo,” je dejal njihov predstavnik.
V bolnišnici se zdravita še dva otroka s simptomi, podobnimi ptičji gripi, vendar so testiranja prisotnost virusa ovrgla. Še vedno pa na rezultate čaka neka medicinska sestra.

Virus ptičje gripe H5N1 je v Aziji okužil 123 ljudi, 63 jih je bolezni podleglo, kar pomeni, da je umrljivost več kot petdesetodstotna. V Indoneziji so prvo žrtev ptičje gripe zabeležili julija, doslej je umrlo pet ljudi. Strokovnjaki sicer ugotavljajo, da je bolezen med tamkajšnjo perjadjo močno razširjena. Od leta 2003 so jo odkrili že v 23 od 33 provinc, zaradi česar so pobili že 10 milijonov glav perjadi. Mednarodni strokovnjaki pa indonezijskim oblastem očitajo, da ne storijo dovolj za ustavitev širjenja bolezni.