Kontroverzen psihiater v provinci Šandong je spustil električni tok skozi kar 3000 najstnikov v prepričanju, da jih bo to rešilo škodljive navezanosti na splet, kar je sprožilo plaz očitkov v medijih. Ministrstvo za zdravje je zato sporočilo, da je tovrstna praksa od zdaj naprej prepovedana.

Kitajska vlada je sicer zadnje leto vodila kampanjo proti odvisnosti od interneta, saj naj bi ta mladostnikom jemal odločno preveč časa, kar škoduje njihovi izobrazbi in družinskemu življenju.
Kljub temu so ugotovili, da gre vse skupaj predaleč. “Terapija z elektrošoki nima nikakršne podlage v kliničnih raziskavah in zato ni primerna za zdravljenje,” so zapisali na spletni strani ministrstva.
Kitajska ima sicer največjo populacijo uporabnikov spleta na svetu, saj jih je kar 300 milijonov. Predvsem mladi v tem vidijo pobeg pred visokimi pričakovanju staršev in okolice.
S tovrstnimi motnjami se tako ukvarja kar 200 organizacij, ki mladostnike 'zdravijo' na različne načine – uporabljajo vse, od elektrošokov do psihotropnih drog. Povprečna terapija posameznika mesečno stane okrog 5.500 jenov, kar je približno 570 evrov, poleg tega pa je v večini primerov prisilna.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.