Ob prvi obletnici intifade se je v arabskih državah zbralo več tisoč ljudi, ki so protestirali proti izraelski zasedbi palestinskih ozemelj. V Bagdadu je po navedbah očividcev skozi mesto korakalo več deset tisoč ljudi. Protestniki so nosili slike iraškega voditelja Sadama Huseina in vihteli palestinske zastave ter s transparenti pozivali k sveti vojni za osvoboditev Palestine.
Skozi sirsko prestolnico Damask se je na pohod v molku in ob spremljavi patriotske glasbe podalo več sto Sirijcev in Palestincev, s čimer so se spomnili palestinskih žrtev, ki so umrli v spopadih z Izraelci. V Kairu, kjer so sicer večje demonstracije prepovedane, je bilo doslej mirno.
V Libanonu je kakih 3000 žensk, pripadnic proiranskega gibanja Hezbolah, s kamenjem obmetavalo postojanko izraelske vojske na izraelsko-libanonski meji. Protestnice so razvile transparent z napisom "Izrael bo izginil in Palestina se bo ponovno rodila", ob tem pa vzklikale "Šaron, ne igraj se z ognjem, čakajo te katjuše".

Gibanje palestinskega voditelja Jaserja Arafata Fatah je medtem sporočilo, da bo kljub pritiskom ZDA na palestinske oblasti nadaljevalo intifado. Fatah je svoje stališče sprejel že v sredo, šele danes pa ga je objavil neodvisni palestinski center za medije. V Damasku je sicer včeraj šest palestinskih opozicijskih strank zavrnilo sredin dogovor med Arafatom in izraelskim zunanjim ministrom Šimonom Peresom o obnovitvi varnostnega sodelovanja.
Intifado je 28. septembra lani sprožil sedanji izraelski premier Ariel Šaron, ki je kot voditelj opozicijske desničarske stranke Likud obiskal Tempeljski grič, ki leži v zahodnem, arabskem delu Jeruzalema. Izzivalni obisk je prihodnji dan po tradicionalni petkovi molitvi povzročil spopade, v katerih so palestinski protestniki s kamenjem obmetavali izraelske policiste, ti pa so odgovorili s streljanjem. Ubitih je bilo sedem Palestincev, ranjenih pa 220.