Bush je pretekli teden zaprosil za 74,7 milijarde dolarjev, senatorji in člani predstavniškega doma pa so njegov predlog povišali na skoraj 80 milijard dolarjev. Oba domova morata sicer svoja predloga še uskladiti. Kongres je Bushu odobril tudi 2,059 milijarde dolarjev sredstev za vojaško pomoč v tujini. V predlogu Bele hiše za financiranje omenjenega programa je bila poleg 18 držav omenjena tudi Slovenija, kongresni dokument pa je izrecno ne omenja.
V kongresnem dokumentu, ki ga bo Bush dobil v podpis po končni uskladitvi med senatom in predstavniškim domom, je glede financiranja vojaške pomoči tujini izrecno navedeno le, da mora Izrael dobiti najmanj milijardo dolarjev, Jordanija pa najmanj 406 milijonov. O porabi razlike (653 milijonov dolarjev) bo, kot kaže, odločala Bela hiša, ki mora sproti obveščati kongresna odbora za razdeljevanje proračunskih sredstev. Bela hiša je sicer pretekli teden predlagala, da bi denar namenila Afganistanu, Izraelu, Jordaniji, Bahrajnu, Omanu, Pakistanu, Poljski, Madžarski, Češki, Estoniji, Latviji, Litvi, Bolgariji, Romuniji, Slovaški, Sloveniji, Džibutiju, Filipinom in Kolumbiji.
Kongresniki niso ubogali Busha, ki jih je prosil, naj predlogu ne dodajajo svojih želja, in so dodali amandmaje, kot je financiranje raziskovalne postaje na Antarktiki in označevanje organske hrane. Največ denarja (62 milijard dolarjev) bo dobil Pentagon, vendar bo kongres ohranil precejšen del nadzora nad porabo teh sredstev. V predlogu je tudi denar za ustanovitev vojaškega sodišča proti Sadamu Huseinu in milijarda dolarjev pomoči Turčiji.