Po besedah ameriškega finančnega ministra Johna Snowa so ponovno dovoljene pošiljke humanitarne pomoči in denarna nakazila v višini do 500 dolarjev na mesec, prav tako projekti, ki jih financirajo ZDA in delo ameriških nevladnih organizacij v Iraku.
Ameriški predsednik Bush je države, članice varnostnega sveta, ki so nasprotovale vojni v Iraku pozval, naj glasujejo za ukinitev sankcij. Po besedah zunanjega ministra Colina Powella naj bi ZDA v predlogu resolucije dale Združenim narodom "vitalno vlogo".
Bush je po srečanju s španskim premierjem Aznarjem dejal, da je naročil sprostitev sankcij proti Iraku. Napovedal je še, da bodo ZDA, Velika Britanija in Španija Varnostnemu svetu Združenih narodov v kratkem predložile resolucijo za odpravo sankcij OZN. Aznar pa je menil, da bi si za omenjeno resolucijo morale prizadevati vse članice varnostnega sveta. Bush je dejal, da bo v ZDA ukinil zakonske ovire, ki preprečujejo izvoz nekaterih izdelkov v Irak. Poleg tega bo ukinil sankcije, ki ameriškim državljanom trenutno preprečujejo sklepanje poslov z Irakom.
Po podporo v Moskvo
V Moskvo je danes prispel posebni ameriški odposlanec Kim Holmes, ki bo rusko vlado skušal prepričati, naj v Varnostnem svetu Združenih narodov podpre napovedano resolucijo o odpravi sankcij. Njegov sogovornik, namestnik ruskega zunanjega ministra Jurij Fedotov, je pozdravil obisk kot možnost za izmenjavo stališč obeh držav in dejal, da se Rusija že dolgo časa zavzema za ponoven začetek dela v Varnostnem svetu OZN, da bi razjasnili vlogo organizacije pri obnovi Iraka.
Vojaški predstavniki 17 držav o Iraku
V Londonu je potekal sestanek vojaških predstavnikov 17 držav, na katerem so razpravljali o varnostnih vprašanjih v Iraku. Britansko obrambno ministrstvo ni želelo sporočiti natančnega seznama udeleženih držav. Gre za enega izmed srečanj o operacijah v Iraku, prvo je potekalo v Londonu že minuli teden. Na sestanku, ki je v Londonu potekal v sredo minuli teden, je sodelovalo 16 držav, med njimi 12 članic in štiri nečlanice zveze NATO, na njem pa so predstavili načrt za vzpostavitev mednarodnih sil za stabilizacijo Iraka.
Rusija, Francija in Nemčija, ki so nasprotovale vojaškemu posredovanju v Iraku, na prvi sestanek niso bile povabljene. Sicer naj bi izrazilo pripravljenost sodelovati v mednarodnih silah za stabilizacijo Iraka še deset držav, to pa so ZDA, Velika Britanija, Poljska, Albanija, Bolgarija, Danska, Nizozemska, Španija, Ukrajina in Italija.