
Binalšiba naj bi po neuradnih podatkih še vedno zadrževali na skrivnem mestu v Karačiju. ZDA za zdaj še niso zahtevale njegove izročitve, pakistanski notranji minister Mojnudin Haider pa je že izrazil pričakovanje, da bodo to kmalu storile.
O prijetju Binalšiba sta danes ob robu neformalnega zasedanja pravosodnih in notranjih ministrov Evropske unije v Koebenhavnu govorila tudi nemški notranji minister Otto Schily in ameriški pravosodni minister John Ashcroft, ki se udeležuje srečanja v danski prestolnici. Izročitev osumljenca naj bi po poročanju agencij zahteval tudi Schily. Mednarodno tiralico za Binalšibom so namreč izdale nemške oblasti, saj je Binalšib, sicer državljan Jemna, v Hamburgu živel z glavnim organizatorjem terorističnih napadov 11. septembra lani Mohamedom Ato, iz Nemčije pa se je v Pakistan izselil lani tik pred terorističnimi napadi.
Med prvo operacijo, ki so jo pakistanske oblasti po poročanju francoske tiskovne agencije AFP izvedle v torek, naj bi prijeli enega tesnih sodelavcev voditelja Al Kaide Osame bin Ladna, nekega Arabca in pa Pakistanca, vendar pa njihova identiteta za zdaj še ni znana. V operaciji v sredo, na obletnico terorističnih napadov, pa je pakistanska policija po večurnem streljanju, v katerem naj bi bili ubiti trije ljudje, več pa ranjenih, prijela sedem ljudi, med njimi tudi Binalšiba.

Kot je v petkovem pogovoru za ameriško televizijo CNN povedal pakistanski predsednik Pervez Mušaraf, naj bi prijeli deset pripadnikov teroristične mreže Al Kaida, med njimi "enega pomembnega," vendar pa Mušaraf ni želel potrditi, ali gre za Binalšiba. Minister Haider tudi ni izključil možnosti, da bo ZDA izročenih še več osumljencev. Oblasti v Islamabadu so še sporočile, da so v letu dni prijele kakih 400 pripadnikov oz. sodelavcev Al Kaide.
Sicer je katarska satelitska televizija Al Džazira pred dnevi objavila pogovor z Binalšibom, v katerem je ta priznal, da je aktivno sodeloval v pripravah na napade, razkril pa je tudi strategijo teroristične mreže Al Kaida. Binalšib je v pogovoru za televizijo, ki naj bi ga posneli junija v Karačiju, v imenu Al Kaide tudi prvič javno prevzel odgovornost za napade na ameriški rušilec USS Cole v Jemnu ter na ameriški veleposlaništvi v Keniji in Tanzaniji.
Po trditvah visokih predstavnikov ameriške administracije - med drugim pravosodnega ministra Johna Ashcrofta in direktorja FBI Roberta Müllerja - naj bi bil Binalšib dvajseti ugrabitelj štirih letal, s katerimi so bili 11. septembra lani izvedeni napadi na New York in Washington, kar pa mu zaradi težav v zvezi z izdajo vizuma ni uspelo. Binalšib se je sicer vpisal v šolo za pilote, vendar pa so mu ameriške oblasti štirikrat zavrnile podelitev vizuma. Ker ni mogel v ZDA, se je začel ukvarjati z logističnimi vidiki delovanja mreže ter z zbiranjem denarja za financiranje napadov.