Prvič v zgodovini se je na naslovnice nigerijskih časnikov zavihtela zgodba o spletnem družbenem omrežju. In to po zaslugi nigerijskega predsednika Goodlucka Jonathana. Slednji je namreč strasten privrženec omenjenega družbenega omrežja in ima na facebooku več oboževalcev kot britanski premier David Cameron, nemška kanclerka Angela Merkel in južnoafriški predsednik Jacob Zuma skupaj.

Johnatan je svoj profil na Fecbooku odprl junija letos, odtlej pa le redko mine dan, da ne bi osvežil svojega statusa. To za šefe držav ponavadi počnejo posebni pomočniki, a po poročanju CNN nigerijski predsednik dejansko za svoj profil skrbi kar sam.
Tako je med drugim prav na Facebooku najprej napovedal svojo kandidaturo na prihajajočih predsedniških volitvah 2011. ''Jaz, Goodluck Ebele Johathan se z milostjo božjo tukaj in zdaj predajam v službo nigerijskemu narodu kot kandidat za mesto predsednika,'' je 15. septembra zapisal v svojem statusu.
V svojih sporočilih na omrežju tudi neposredno komunicira z ljudmi, ki ga spremljajo na Facebooku in se odziva na njihove predloge in sporočila. Tudi zaradi tega naj bi se po navedbah nekaterih strokovnjakov, njegova priljubljenost med mladimi volivci še dvignila. Njegove objave pa velikokrat dobijo tudi po več kot 6000 odgovorov.
Vendar brez kritik tudi ne gre. Tako je na primer objavil, da je preklical dveletno prepoved igranja nigerijske nogometne reprezentance zaradi pritiska svojih prijateljev na Facebooku. Vendar nigerijski novinarji trdijo, da je šlo za pritisk s trani Fife, s takšnimi izjavami pa je predsednik le poskušal zaščititi svoj imidž.
Spet drugi kritiki pa predsedniku očitajo, da se spletnega omrežja poslužuje le zato, da bi si zagotovil višji delež glasov na volitvah. Očitajo mu preračunljivost in preveč govorjenja ter premalo akcije.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.