Predstavnik švicarske policije je poudaril, da je okoli števila pogrešanih velika zmeda, ker sorodniki prijavljajo pogrešane različnim reševalnim službam. Drugi najdaljši predor v Evropi pa je poškodovan do tolikšne mere, da bo zagotovo zaprt do leta 2002, kar bo povzročilo velike težave v cestnih povezavah med Švico in Italijo. Hud požar, ki je v predoru izbruhnil po trčenju dveh tovornjakov, so gasilci uspeli pogasiti šele danes, kakih 30 ur po nesreči. Eden izmed tovornjakov je prevažal gume, zato obstaja možnost da se po okolici razširi strupen dim. V akciji sodeluje približno 150 reševalcev in gasilcev, pa tudi štirje helikopterji.
Predstavnik švicarske policije je sporočil, da so reševalci v predoru našli okoli 100 vozil, ki pa so bila večinoma prazna
Leta 1980 odprti enocevni cestni predor Gotthard je dolg 16,3 kilometra. Dnevno se skozenj pelje 18.000 vozil.
Po Gotthardu še nesreča blizu St. Bernharda

Iz Švice medtem poročajo o novi nesreči. V bližini predora St. Bernhard sta trčila mini bus in tovornjak. V nesreči pa je umrl voznik mini busa. Predor so za nekaj ur zaprli, v tovornem tranzitu med Italijo in Švico pa je prišlo do pravega kaosa, saj je predor St. Bernhard pomembna alternativa za predor Gotthard.
Nesreča tudi v avstrijskem predoru
Nesreča s smrtnim izidom se je danes zgodila tudi v avstrijskem predoru Ofenauern na turski avtocesti v bližini Salzburga. Kot je sporočila avstrijska avtomobilistična zveza (OeAMTC), je po prvih podatkih osebni avtomobil trčil v steno predora. Kljub takojšnji zdravniški pomoči je voznik umrl na kraju nesreče, je poročala avstrijska tiskovna agencija APA.
Tisk o nesreči v predoru Gotthard
Švicarski dnevnik Tages-Anzeiger zahteva, da bi morali tovorni promet čimprej in v čimvečjem obsegu preusmeriti na železniške tire. Francoski časnik Liberation poudarja, da tveganje v cestnih predorih ostaja, belgijski dnevnik Le Soir pa meni, da bi lahko nesreča v švicarskem predoru, če ta ne bi bil primerno varnostno opremljen, zahtevala še več človeških žrtev.

Tages-Anzeiger: Na nobeni cesti, za noben cestni predor ne velja absolutna varnost. A varnost je nuja, in upravičene so zahteve po večji varnosti. V predoru Gotthard avtomobili in tovornjaki vozijo v obe smeri. Nesporno je, da se v dvocevnih predorih dogaja manj nesreč, vendar je predor Gotthard je s svojimi stranskimi odseki relativno varen. Prek njih so se ljudje lahko rešili pred ognjenimi zublji, medtem ko so v predoru pod Mont Blancom manjkale te reševalne poti. Tovorni promet je zagotovo bolj nevaren kot osebni promet. Ni dovolj, da so tovornjake opremili z aparati za gašenje. Nezadostne so tudi zahteve po večji varnostni razdalji med vozili. Tovorni promet sodi na tire, in to čimprej in v čimvečjem obsegu.
Liberation: Ob nesreči v predoru Gotthard so bili ukrepi za evakuacijo dobri. Predor se ni, tako kot predor pod Mont Blancom, izkazal za past. Ob vsaki prometni nesreči s smrtnim izidom na avtocesti si ne postavljamo vprašanja, ali bi jo bilo potrebno zapreti. Zaradi tega moramo tveganje ob vožnji vzeti v zakup. In v večini sodobnih projektov to upoštevajo, pa čeprav absolutnih varnostnih zagotovil ni. Zaradi nesreče v predoru Gotthard bo ponovno odprtje predora pod Mont Blancom - z ali brez tovornjaki -potekalo v bolj vročem ozračju kot sicer.