Aktivisti skupine Anonymous ne skrivajo odgovornosti za nedelovanje spletne strani britanskega notranjega ministrstva. Še več, napad je bil napovedan na njihovem Twitter profilu, pravijo pa tudi, da bodo z njimi nadaljevali vsak konec tedna. Gre za DDOS napade, kar pomeni, da aktivisti preobremenijo spletno stran, poročajo tuji mediji. Sicer je omenjena spletna stran znova dosegljiva.
Tako naj bi protestirali proti "drakonskim predlogom o nadzoru nad prebivalci", spet drugi na omenjenem Twitter profilu pravijo, da tako nasprotujejo izročitvam Britancev ZDA. Nekateri aktivisti zatrjujejo, da bodo oziroma da so že napadli tudi uradno spletno stran britanskega premierja. Ta sicer trenutno deluje nemoteno, a nekateri britanski mediji opozarjajo, da je na trenutke izredno počasna in težko dostopna.
Ne le pripadniki Anonymousa, tudi ostala britanska javnost je zaskrbljena nad izročitvami britanskih državljanov Američanom. Nekatere vladne službe so celo javno pozvale, naj se zakon o izročitvah spremeni, saj s tem oblasti izgubljajo zaupanje javnosti. Največja težava je v tem, da Američani z lahkoto dosežejo, da v svoje roke dobijo britanskega državljana, saj je tako pisan britanski zakon. Če pa Velika Britanija zahteva izročitev ameriškega državljana, se seveda pojavijo številne težave, izročitev pa ni tako preprosta. Sicer je na Otoku kar nekaj Britancev, ki se bori proti izročitvi ZDA.
A Britanci niso zaskrbljeni le zaradi izročitev, temveč tudi zaradi namena britanske vlade, da zaostri nadzor nad prebivalci, in sicer nad njihovo elektronsko pošto. Notranji minister vztraja, da so v tem zakonu potrebne spremembe, saj se drugače ne bodo mogli celovito zoperstaviti terorizmu in kriminalu, ljudje pa opozarjajo, da bodo tako kršene njihove pravice o zasebnosti.
KOMENTARJI (35)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.