Podmornica v lasti ruske mornarice, namenjena raziskovanju in reševanju, je bila v času nesreče, ki se je zgodila v ponedeljek, na misiji, so sporočili z ruskega ministrstva za obrambo.
Dodali so, da podmornica pripada severni floti, ki ima glavni bazi v Murmansku in Severnomorsku. Na terenu je "izvajala meritve globine in oblike tal, ki so v interesu ruske mornarice."
RT poroča, da je podmornica ruske mornarice izvajala batimetrične meritve znotraj ruskih teritorialnih voda, ko je na krovu izbruhnil požar. Čeprav so ga člani posadke uspeli omejiti, 14 mornarjem ni bilo pomoči. Umrli naj bi zaradi vdihavanja strupenega dima, ki se je sproščal pri gorenju nevarnih snovi.
Podmornica se je nato vrnila v bazo.

Ruska mornarica ima v svoji lasti dve posebno prirejeni podmornici na jedrski pogon tipa Delta III in Delta IV (Delfin), ter eno dizelsko podmornico razreda Savov, ki jih uporablja za oceanografske raziskave. Ti tipi podmornic sprejmejo več kot 100 mornarjev.
Tragedija na podmornici Kursk je bila zadnja večja nesreča ruske mornarice
Ruska podmornica K-141 Kursk je bila ponos ruske flote, simbol sposobnosti in moči ruske mornarice. 154 metrov dolgo plovilo na jedrski pogon so splavili leta 1994, svoje delo pa je podmornica opravljala zgolj šest let – dokler ni leta 2000 potonila. V filmu smo tako priča eni najhujših podmorskih tragedij. V času te tragedije je bilo na krovu 118 mornarjev in častnikov: večina je bila mlajša od 30 let. Medtem ko se je posadka borila za življenja, so se njihove družine bojevale s političnimi preprekami in skoraj nemogočimi razmerami za rešitev mornarjev.

KOMENTARJI (55)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.