Šalom je pred prihodom Powella v Izrael dejal, da bo Izrael zavrnil vsakršen ukrep, kot je vojaški umik z Zahodnega brega, ki bi lahko ogrozil varnost Izraelcev.

Zunanjega ministra ZDA naj bi v nedeljo sprejel tudi izraelski premier Ariel Šaron. Palestinske oblasti in ameriški predstavniki pa so medtem v zadnjem trenutku odločili za nedeljo predvideno prvo srečanje Powella s palestinskim premierom Mahmudom Abasom iz Ramale prestaviti v Jeriho.
Po besedah ameriških in palestinskih predstavnikov so se za spremembo kraja srečanja odločili, da bi se v Ramali izognili pričakovanim protestom pripadnikov gibanja Fatah palestinskega voditelja Jaserja Arafata. Ameriški državni sekretar se sicer med dvodnevnim obiskom v Izraelu in na palestinskih ozemljih ne namerava sestati z Arafatom.
Powell ne želi novih pogajanj
Državni sekretar je v petek izrazil upanje, da bodo Izraelci in Palestinci kmalu začeli uresničevati časovni načrt za Bližnji vzhod. Prav tako je dejal, da ne želi novega neskončnega kroga pogajanj. Powell bo turnejo po Bližnjem vzhodu nadaljeval v Egiptu, Jordaniji in Savdski Arabiji, pot pa ga bo zatem vodila v Evropo.
Izraelski zunanji minister Šalom pa je pred prihodom Powella v Izrael dejal, da bo Izrael zavrnil vsakršen ukrep, kot je vojaški umik z Zahodnega brega, ki bi lahko ogrozil varnost Izraelcev.