To je v pogovoru za moskovski radio Echo zagotovil ameriški državni sekretar Colin Powell, ki zaključuje dvodnevni delovni obisk v Rusiji. Pri tem naj ne bi šlo za tako velika oporišča, kot so jih ZDA imele v Nemčiji v času hladne vojne, temveč naj za manjše kraje oziroma za letalska oporišča, ki bi jih uporabili na poti na misije na območja Azije in Zaliva ter na Bližnjem vzhodu.

ZDA podijo Rusijo iz Gruzije
ZDA in Rusija bi po besedah ameriškega državnega sekretarja sicer morali skupaj delovati v Gruziji, predvsem pri nudenju pomoči prebivalcem Gruzije za vzpostavitev stabilne demokracije. Powell je Moskvo tudi ponovno pozval k umiku njenih sil iz Gruzije, kjer ima Rusija še dve vojaški oporišči. Ruske sile morajo po njegovem mnenju oditi iz Gruzije, v skladu z dogovorom, ki ga je Rusija leta 1999 sklenila v Carigradu. Za radio Echo je Powell še dodal, da se je ameriška stran pogovarjala z ruskimi predstavniki tudi o ameriški finančni pomoči pri odhodu ruskih sil iz Gruzije.
Na podlagi dogovorov z vrha Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE), ki je leta 1999 potekal v Carigradu, se je Rusija strinjala z umikom svojih štirih oporišč, ki so v Gruziji ostala po razpadu Sovjetske zveze leta 1991. Dve oporišči je Moskva kmalu zaprla, medtem ko se že več let vlečejo pogajanja o umiku ruskih sil iz preostalih dveh oporišč, Batumi in Ahalkalaki.