Branko Simonovič vsekakor ni edini, ki mu bo ta prenovljen zakon nekako olajšal življenje, a mu očitajo, ker je v igri veliko naključij. Pri pisanju zakona je okoljskemu ministru Andreju Vizjaku namreč pomagala odvetniška pisarna Neffat, ki pa zastopa tudi Simonoviča.
Simonovič je sprva pisno odgovoril, da je dejansko stanje na njegovem objektu že neštetokrat pisno in ustno obrazložil in meni, da je javnost seznanjena z objektivnimi dejstvi z njegove strani. "Te juhe, v kateri je bilo veliko neresnic, veliko diskriminacij, veliko diskreditacij, veliko domnev takšnih in drugačnih, ne želim več pogrevati," je še dodal.

Simonovič tako vse zanika in zatrjuje, da njegov vikend sploh ni črna gradnja in da objekta ni dograjeval. Legalizacija objektov je sicer dolg proces, pri katerem je treba priložiti kar nekaj potrdil, na primer potrdilo občine o plačanem komunalnem prispevku. Poleg tega je treba plačati nadomestilo za degradacijo in uzurpacijo prostora, kar je v pristojnosti upravne enote, zato smo tudi njih prosili za obrazložitev celotnega postopka.
Iz Upravne enote Koper nismo dobili nobenega odgovora, saj, kot pravijo, čakajo na podrobnejša navodila z Ministrstva za okolje in prostor, kjer so sicer že večkrat zatrjevali, da do spremembe v gradbenem zakonu ni prišlo zaradi Simonoviča.
KOMENTARJI (123)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.