Tujina

Poplave v puščavi

New Delhi, 28. 08. 2006 11.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA/Reuters
Komentarji
0

Smrtonosne poplave, ki so terjale najmanj 130 življenj, so indijsko puščavo spremenile v ''morje''.

Prebivalci rešujejo imetje
Prebivalci rešujejo imetje FOTO: Reuters
Na tisoče ljudi je na višjeležečih predelih, ki jih je obkrožala voda, je v sandalih čakalo na rešitev. Rešili so jih s helikopterji in vojaškimi letali.

Sicer puščavsko indijsko zvezno državo Radžastan so minuli teden prizadele hude poplave, v katerih je umrlo najmanj 130 ljudi.

Lokalne oblasti ocenjujejo, da bi lahko število pogrešanih naraslo celo do 300 ljudi, medtem ko so kakih 3.500 prebivalcev prepeljali na varno s pomočjo vojaških helikopterjev. Železniška povezava s Pakistanom je pretrgana.

''Puščava izgleda kakor morje. Ni suhega predela, kjer katerem bi lahko hodili,'' je dejal vojaški poveljnik Saurab Modi, ki je pomagal reševati prizadete.

Dež, ki se ga je prebivalstvo po šestih letih suše sprva razveselilo, je največ žrtev zahteval v okrožju Barmer, kjer je umrlo kar 95 ljudi.

Nikoli še nisem videla toliko vode. Vse je uničeno. Starejša prebivalka prizadetega območja, Todi

Vsakoletno mosunsko deževje je bilo letos v Radžastanu najhujše v zadnjih 20 letih. Vode so uničile večino pridelovalnih površin, v poplavah pa je poginilo tudi okoli 45.000 glav živine. Škoda naj bi po prvih ocenah znašala okoli 366 milijonov ameriških dolarjev.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.