Na prizadetih območjih na Bavarskem, kjer so minulo noč vneto krepili nasipe, so se razmere nekoliko umirile. Kljub temu pa območje juga Bavarske še vedno spominja na jezero. Na poplavljenih območjih v Avstriji je novo deževje sprožilo strahove pred zemeljskimi plazovi.
Deževalo je tudi nad poplavljenimi območji v Švici, kjer pa ni prišlo do novih težav. V katastrofalnih razmerah v Romuniji pa je voda na severu države zalila okoli 1000 hiš. V Nemčiji, Švici in Avstriji so narasle vodje od začetka tedna zahtevale najmanj deset življenj. V Avstriji so v minulih dneh umrli štirje ljudje, v Švici pa pet. Tam še vedno pogrešajo enega človek. Na Bavarskem je umrla ena oseba.
Samo v Romuniji pa je v ekstremnem vremenu od 14. avgusta umrlo 32 ljudi, od začetka leta pa že 67. V tej državi še vedno pogrešajo tri ljudi, med njimi štiriletno deklico. Po poročanju romunske televizije Realitatea TV državi zaradi razmočenosti grozi porušenje več jezov. Reka Siret na vzhodu Romunije bi lahko poplavila več vasi. V regiji Maramuresch na severu države pa so narasle vode v kraju Sieni zalile okoli 1000 hiš. Samo v minulih dneh so vode v 93 vaseh po vsej državi zalile 3000 hiš.
V Nemčiji se medtem pripravljajo na nove poplavne vale Donave. Ti naj bi popoldne dosegli kraj Straubing, zvečer pa Passau. Z združenimi močmi naj bi menihi in reševalci v samostanu Weltenbrug pri Kelheimu preprečili, da bi narasle vode vdrle v znano cerkev. To se po navedbah predstavnika oblasti zaradi zniževanja gladine vode ne bi smelo zgoditi. Davi je bila sicer še vedno v veljavi najvišja stopnja ogroženosti pred poplavami, čeprav se gladina vode znižuje.
Padavine nad avstrijskim Voralbergom in Tirolsko so bile minulo noč v primerjavi z neurji v začetku tedna majhne. Kljub temu so strokovnjaki bojijo, da zaradi stalnega dežja prišlo do zemeljskih plazov. Medtem se je odstranjevanja posledic poplav na prizadetih območjih že lotilo več tisoč ljudi, med njimi tudi 1000 vojakov. Danes bi lahko vzpostavili več provizoričnih povezav z dolino Paznaun, ki je že od torka odrezana od sveta. S tem naj bi kakim 6000 turistom omogočili odhod. Več vasi omenjene doline so v minulih dneh oskrbovali z zračnim mostom.
V Švici naj bi znova začeli voziti vlaki prek alpskega predora Gothard, ki so ga danes odprli. Čeprav so se razmere ponoči umirile, pa oblasti še ne govorijo o normalizaciji. Še vedno se namreč več sto ljudi ne more vrniti na domove, številna poslopja so brez elektrike. Se pa nadaljuje čiščenje. V jezerih in rekah se reševalci borijo z naplavljenim lesom, ki preprečuje odtekanje.
Poljske oblasti pa so danes sporočile, da so narasle vode, katerih gladina se je danes nekoliko spustila pod kritično točko, na jugu države povzročile za približno 25 milijonov evrov škode. Med drugim bo potrebno popraviti več mostov.