Zemeljski plazovi so na jugu Italije zasuli ceste, na jugovzhodu Apulije pa je močan veter lomil drevje, tako da so oblasti v stalni pripravljenosti. Po napovedih vremenoslovcev bo takšno vreme trajalo vse do konca tedna. Papež Janez Pavel II. se je v današnji splošni avdienci v Castel Gandolfu blizu Rima spomnil na žrtve poplav v Evropi in Aziji ter pozval k mednarodni pomoči prizadetim območjem.

Tudi v nemških zveznih deželah Saška, Thueringen in Baden-Wuerttemberg je bilo zaradi dežja več cest zaprtih, več kot 300 kleti pa je zalila voda. Kot je sporočila policija, je neurje povzročilo "ogromno" škodo. Nemški vremenoslovci opozarjajo pred novimi nevihtami na Saškem in v deželi Thueringen, kjer bi lahko padlo do 50 litrov dežja na kvadratni meter.
Medtem se na Hrvaškem in v ZRJ vodostaj Drave in Donave znižuje. Tako so v Osijeku in Vukovarju odpravili ukrepe zaščite pred poplavami, iz Smedereva pa so sporočili, da se bo raven Donave v prihodnjih dneh še naprej zniževala.
Invazija komarjev in ostanki eksploziva
Napadi komarjev in naplavljeni ostanki eksplozivnih sredstev iz druge svetovne vojne so težave krajev, ki se ubadajo s posledicami ene najhujših naravnih katastrof v zgodovini Nemčije.
Policija je v Augsburgu, mestu o reki Lech, odkrila municijo velikega kalibra, med njimi granate in mine, iz druge svetovne vojne. Prebivalstvo so opozorili, naj bo še posebej previdno, saj so nekatera eksplozivna telesa še vedno nevarna. Augsburg je bil med drugo svetovno vojno eno izmed središč vojaške industrije in zato tudi ena izmed tarč zavezniških bombardiranj. Med poplavami je eksplozivna telesa dvignilo na površino, kjer jih je voda narasle reke naplavila na kopno.
Drug problem predstavljajo komarji, ki so se zelo razmnožili. Po podatkih Inštituta Bernhard Nocht iz Hamburga so komarji preživeli milo zimo, še posebej pa jim je godil moker mesec julij in visoke poletne temperature. Zdaj razsajajo v porečju Elbe, ki je povzročila najbolj katastrofalne poplave. Skorajda tropski klimatski pogoji so povzročili, da ličinke za svojo preobrazbo potrebujejo samo 10 dni, namesto običajnih 25. Reševalci in gradbeni delavci, ki utrjujejo rečne bregove se pritožujejo zaradi hude invazije komarjev.
EU bo oblikovala sklad za pomoč ob naravnih katastrofah

Po hudih poplavah, ki so v zadnjih tednih prizadele Nemčijo, Avstrijo, Češko in Slovaško, se je Evropska komisija na današnjem zasedanju v Bruslju zavzela za oblikovanje posebnega sklada za pomoč ob naravnih, tehnoloških in okoljskih katastrofah. Skladno s predlogom komisije naj bi bilo v skladu na voljo od 500 milijonov do največ milijarde evrov sredstev, do katerih bi bile upravičene tako države članice Evropske unije kot tudi države kandidatke za članstvo. Samo poplave v Nemčiji so zahtevale 19 žrtev, po podatkih evropske komisije pa je ocenjena škoda 15 milijard evrov.