Južnokorejski znanstveniki naj bi znova klonirali žival - vsaj tako trdijo raziskovalci, ki so pri tem sodelovali. Na novico so se njihovi kolegi po svetu odzvali s dobršno mero previdnosti, saj še ni dolgo od zadnjega velikega škandala s ponarejenima - prav tako južnokorejskima - študijama, ki sta nastali v laboratoriju zvezdniškega genetika Hwang Woo Suka.
Študija izpred dveh tednov o prvih domnevno kloniranih volkovih naj bi bila znova ponarejena, je slišati v krogih blizu državne univerze v Seulu, ki je uvedla preiskavo. Ekipa, ki jo je zbral Lee Byeong Chun je osumljena, da je v študiji objavila neverodostojne podatke o uspešnosti postopka. Prav tako naj bi bili neresnični podatki o DNK analizi volkov.

Lee je bil tudi član ekipe pod vodstvom razvpitega genetika Hwanga, ki je avgusta 2005 svetovni javnosti predstavil domnevno prvega kloniranega psa z imenom Snuppy. Kasneje so za obe študiji o Snuppyju ugotovili, da sta ponarejeni, čeprav naj bi bila psa dejansko klonirana.
Tokrat je Lee priznal, da je v svoji študiji objavili napačne podatke, kar pa naj bi se zgodilo 'nenamerno'. Zato je uredništvo Cloning and Stem Cells zaprosil, naj v naslednji številki objavi popravke članka iz marčevske izdaje te strokovne revije.
Leejeva ekipa je pred dvema tednoma predstavila dva volčja mladiča, ki naj bi ju uspešno klonirali že pred dvema letoma. Po njegovih trditvah naj bi 'Snuvolk' in 'Snuvolkulja' nastala iz telesne celice odraslega volka. Državna univerza je napovedala, da bo preverila pristnost kloniranih živali.
Znanstveniki naj bi po lastnih navedbah iz jajčnih celic odstranili jedra, vanje pa vnesli dedno zasnovo volka. Tako obdelane jajčne celice naj bi nato vnesli v maternice dvanajstih volkulj. Dve med njimi naj bi oktobra 2005 povrgli kloniran naraščaj, ki naj bi bil prvi tovrsten postopek med volkovi na svetu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.