Tujina

Policija vdrla v londonsko mošejo

London, 20. 01. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Protiteroristične enote britanske policije so davi v Londonu vdrle v mošejo nekega skrajnoislamskega duhovnega voditelja in aretirale več ljudi. Akcija je povezana s smrtonosnim strupom ricin, ki so ga v začetku meseca našli v nekem stanovanju v Londonu.

Štirje Alžirci, ki so jih takrat v zvezi z ricinom aretirali in obtožili terorizma, so redno obiskovali omenjeno mošejo. Po pričevanjih očividcev je v današnji akciji sodelovalo kakih 150 policistov in vsaj en helikopter. Policija je sporočila, da v mošeji niso odkrili kemikalij. V akciji preiskali tudi dve sosednji hiši.

Mošeja Finsbury Park v severnem Londonu velja že vrsto let za zbirališče skrajnih muslimanov, ki se po podatkih britanske policije zbirajo okrog voditelja Abu Hamze. Ali je policija slednjega med današnjo akcijo aretirala, še ni znano.

Abu Hamza je kot nekdanji mudžahidski borec proti sovjetski zasedbi Afganistana v 80. letih izgubil obe roki in oko. Nato se je umaknil v London, kjer je prevzel vodenje mošeje v Finsbury Parku, ene največjih mošej v Londonu. V svojih pridigah je odprto podpiral talibanski režim v Afganistanu in izražal naklonjenost voditelju teroristične mreže Al Kaide, Osami bin Ladnu.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta