Bahrajnska policija se je v Manami danes spopadla z demonstranti, ki so zasedli finančni center prestolnice ter postavili cestne zapore in sklenili človeško verigo, s čimer so za več ur ohromili promet v središču mesta. Policisti so jih poskušali pregnati s solzivcem in gumijastimi naboji.
Zaradi težav z dihanjem ob uporabi solzivca se je lažje poškodovalo okoli 200 demonstrantov, dva pa sta bila težje poškodovana. Po podatkih notranjega ministrstva je bilo v spopadih ranjenih tudi 14 policistov.

Današnji protesti, eni najsilovitejših doslej, so ponovno vzbudili strah, da bi se politična kriza v Bahrajnu lahko razširila v sektaško nasilje med vladajočo manjšino sunitov in večinskimi šiiti. Slednji predstavljajo kar 70 odstotkov prebivalstva, vendar trdijo, da ne uživajo enakih pravic kot suniti v tej majhni arabski otoški državi, na čelu katere je že več kot 200 let sunitska monarhija al Halifa.
Bahrajn je v soboto obiskal ameriški obrambni minister Robert Gates, ki se je srečal s tamkajšnjimi političnimi voditelji in poskušal spodbuditi dialog med sunitsko monarhijo in večinoma šiitskimi protestniki. Po pogovorih je dejal, da morajo v Bahrajnu in drugih arabskih državah, ki se soočajo s protesti, hitro izvesti demokratične reforme.
Bahrajn je sicer strateškega pomena za ZDA, saj služi kot oporišče za 5. floto ameriške mornarice in je pomemben zaveznik v primeru grožnje iranskih sil v zalivu.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.