V severnoafriški državi, kjer se je začela vstaja v arabskem svetu, imajo nove težave. Potem ko je tunizijskim protestnikom uspelo odstaviti in izgnati predsednika, številni menijo, da niti nove oblasti niso predane demokraciji. "Potrebujemo revolucijo, ki bo sledila revoluciji,“ je dejal protestnik Abdoulrahim Jalouli, medtem ko je novinarjem agencije Reuters kazal fotografijo policijskega nasilja nad mladimi v Tunisu. "Vidite. Policija je enaka kot prej, ni sprememb,“ je dejal.
V treh dneh protestov so sicer protestniki v policijo metali kamenje in na ulicah Tunisa zažigali avtomobile. Varnostne sile so odgovorile s streljanjem v zrak in solzivcem. Prebivalci so dejali, da so kaos v mestu izkoristili tatovi.
Po vsem tem se je zdajšnja oblast odločila, da uvede policijsko uro. Ta velja od 21. do 5. ure. Tunizijska tiskovna agencija je poročala, da tako obrambno in notranje ministrstvo želita zagotoviti varnost prebivalcev ter lastnine.
Demonstracije so izbruhnile v četrtek, ko je nekdanji notranji minister Farhat Rajhij opozoril, da bi privrženci nekdanjega predsednika Ben Alija lahko prevzeli oblast, če bi na junijskih volitvah zmagali islamisti. Vlada je Rajhija nato odpustila z mesta vodje državne komisije za človekove pravice in temeljne svoboščine.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.