
Samomorilske napade, ki so v soboto zvečer pretresli indonezijski otok Bali, je načrtovalo šest osumljencev, je izjavil načelnik policije na Baliju I Made Mangku.
Načelnik je izrazil prepričanje, da so napade pomagali načrtovati še drugi, tisti, ki sprejemajo odločitve in pripravljajo bombe. To so tisti, ki jih je potrebno iskati, je dejal.
Džakarta v pripravljenosti

Po bombnih napadih na med turisti priljubljen Bali je indonezijska prestolnica Džakarta v visoki pripravljenosti, je sporočil tiskovni predstavnik policije Ketut Untung Yoga Ana. Za varnost na javnih mestih, veleposlaništvih in drugih pomembnih mestih skrbi okoli 18.000 policistov.

V eksplozijah, ki so v soboto zvečer po lokalnem času pretresle indonezijski otok Bali, je umrlo najmanj 26 oseb, več kot 120 pa je ranjenih, je sporočil vodja protiterorističnega oddelka na indonezijskem ministrstvu za varnost Ansyaad Mbai.
Vodja protiterorističnega oddelka je še povedal, da je šlo za samomorilske napade, kar je potrdil tudi ndonezijski predsednik Susilo Bambang Yudhoyono. Za napade obtožujejo islamistično mrežo Džamaja Islamija.

Vstopili v restavracije in ...
Po Mbajevih besedah so trije napadalci v soboto zvečer vstopili v polne restavracije z eksplozivom, ki so ga imeli pritrjenega okoli pasu. Na kraju eksplozij so našli tudi posmrtne ostanke domnevnih napadalcev.
Odzivi s sveta
Številne države so se že odzvale in obsodile napade na Baliju. Avstralski premier John Howard je eksplozije označil za "smrtonosne napade, ki niso nikomur prizanesli". Generalni sekretar Združenih narodov Kofi Anan pa jih je označil za strahopetne napade.

Avstralija je indonezijskim oblastem ponudila medicinsko in policijsko pomoč. Velika Britanija je že poslala skupino reševalcev, medtem ko so ZDA in Nova Zelandija obljubile, da bodo storile vse, kar je v njihovi moči, da bodo ujeli storilce.