
Napadalci, oblečeni v savdske vojaške uniforme, so pred dvoriščna vrata stanovanjskega naselja Al Muhadža z 200 stanovanji, ki leži v bližini diplomatske četrti, zapeljali nekaj po polnoči. Varnostniki so jih zaradi preobleke v kompleks spustili, kljub temu pa so napadalci nanje streljali in ubili dva stražarja.

Prvi, najsilovitejši eksploziji, sta v 15-sekundnih razmikih sledili dve manjši. "Pred nami vidimo popolnoma uničen avtomobil, v katerem so človeški ostanki, vendar se iz tega ne da ugotoviti, koliko ljudi je bilo dejansko v avtomobilu," je poročala arabska televizija kmalu po dogodku.
Napad se je zgodil, potem ko so iz Washingtona začeli intenzivno opozarjati na vse večjo možnost terorističnih napadov ter zaprli svoje urade v največji izvoznici nafte na svetu. Med umrlimi so, po navedbah ministrstva, osebe savdske, sudanske in egiptovske narodnosti, po navedbah libanonskega veleposlaništva v Rijadu pa sta bila v napadih ubita tudi dva Libanonca. Med ranjenimi so državljani Libanona, Egipta, Jordanije, Savdske Arabije, Eritreje, ZDA, Kanade, Indije in Indonezije.

Reševalci skušajo iz prizorišča napada predvsem odstraniti vse ruševine in kamenje ter pogasiti uničujoč ogenj. Pomagajo jim tudi vojaki, policisti, bolničarji in gasilci, ki z detektorji in svetilkami iščejo morebitne preživele. Po poročanju enega od novinarjev so pred njegovimi očmi izpod ruševin potegnili dve trupli, tretje pa je ležalo na trati pred stanovanji. Večina zidov stanovanj naj bi bilo porušenih do tal, prizorišče pa zasuto z razbitim steklom mnogih oken. Eksplozije so v tleh pustile pet metrov široko in dva metra globoko jamo, slišali pa so jih tudi prebivalci več kilometrov stran od detonacij. Na prizorišču so raztresene otroške igrače, kavči, kadi in postelje, ki gledajo izpod ruševin in kamenja, vse skupaj pa je zasulo tudi najbližje cestišče.
Obsodbe na napad
Britanski zunanji minister Jack Straw je napad označil za "odvratno barbarstvo". Po njegovih besedah so storilci pokazali popoln prezir do islama in vseh narodov.
Italijansko predsedstvo Evropske unije je med drugim izpostavilo potrebo po nadaljevanju boja proti terorizmu z največjo odločenostjo. Predsedstvo povezave je tudi izrazilo sožalje savdskim oblastem in svojcem žrtev.
Francija je po navedbah zunanjega ministrstva napade odločno obsodila in izrazila solidarnost s Savdsko Arabijo. Obenem je vnovič poudarila svojo odločenost za nadaljevanje mednarodnega sodelovanja v boju proti terorizmu.
Na napade v Rijadu se je odzvala tudi Nemčija in jih najodločneje obsodila. Po besedah nemškega zunanjega ministra Joschke Fischerja so napadi znova opozorili na grožnjo mednarodnega terorizma.
Rusija napade označuje kot nov zločin mednarodne terorizma, prav tako pa je izrazila pripravljenost okrepiti sodelovanje s Savdsko Arabijo v boju proti terorizma. Ruski predsednik Vladimir Putin je oblastem v Savdski Arabiji že poslal sožalno brzojavko.
Združeni arabski emirati so v imenu članic Sveta za zalivsko sodelovanje izrazili solidarnost s Savdsko Arabijo in podporo vsem tistim ukrepom, s katerimi naj bi zagotovili varnost in stabilnost v državi.