Pogreba so se med drugimi udeležili tudi italijanski predsednik Carlo Azeglio Ciampi, minister za delo Roberto Maroni, predsednik senata Marcelo Pera in predsednik poslanske zbornice Pierferdinando Casini. Pred zbranimi je pismo papeža Janeza Pavla II. prebral vatikanski državni sekretar, kardinal Angelo Sodano. Mašo je vodil bolonjski nadškof, kardinal Giacomo Biffi, ki je teroriste, ki so Biagija ubili, označil kot "ideološko zaostale" in "strahopetne heroje, ki streljajo v hrbet".

Premier Silvio Berlusconi je medtem zavrnil pozive k odstopu notranjega ministra Claudia Scajole, saj ta po njegovem mnenju ni politično odgovoren za umor Biagija. Polemike in zahteve po odstopu Scajole je sprožilo dejstvo, da je Biagi zaradi različnih groženj večkrat zaprosil za varnostno spremstvo, ministrstvo pa naj mu varnostnikov ne bi dodelilo zaradi varčevalnih ukrepov.
Berlusconi vztraja pri reformah delovne zakonodaje
Italijanski premier Silvio Berlusconi je danes napovedal vztrajanje pri nameravanih spremembah delovne zakonodaje v čast umorjenemu svetovalcu ministra za delo, ter pozval sindikate k nadaljevanju pogajanj. "Teroristi morajo vedeti, da ne morejo ustaviti reform, sprememb, dela vlade ali koalicije," je izjavil Berlusconi v televizijskem nagovoru narodu.
Umor Marca Biagija
Biagija, ki se je na italijanskem ministrstvu za delo ukvarjal s pripravo reforme delavskega statuta in s tem predvsem spremembe spornega 18. člena - ta med drugim podeljuje delodajalcem večjo svobodo pri odpuščanju delavcev -, so ubili v torek zvečer pred njegovo hišo v Bologni. Ustrelila naj bi ga dva napadalca, ki sta pobegnila z motorjem. Odgovornost za napad je prevzela teroristična organizacija Rdeče brigade, kar je potrdil tudi notranji minister Scajola.
Potrdil je še, da je bilo orožje, ki sta ga uporabila napadalca, enako tistemu, uporabljenemu pri umoru svetovalca levosredinske vlade Massima D Antone 20. maja 1999. D Antona je bil v bistvu predhodnik Biagija, saj je bil tudi on svetovalec za delavsko zakonodajo. Tudi za napad na D Antono so odgovornost prevzele Rdeče brigade, policijska preiskava pa v treh letih ni prinesla velikih dosežkov.
Rdeče brigade so odgovornost za umor Biagija v četrtek potrdile na spletnih straneh. V sporočilu na 26 straneh zatrjujejo, da so Biagija usmrtili, ker je bil eden od pobudnikov nove zakonodaje za izkoriščanje delavcev. Preiskovalci so medtem potrdili, da je sporočilo po jeziku in vsebini sodeč avtentično.
Protest sindikatov v Rimu
Zaradi napovedanih sprememb delavske zakonodaje pa bo v soboto v Rimu potekal največji shod delavcev doslej. Organizatorji, konfederacija italijanskih sindikatov CGIL, napovedujejo, da bo v Rim prispelo okoli 10.000 posebnih avtobusov, 61 posebnih vlakov, pet čarterskih poletov in tri posebne ladje s Sardinije. Podporniki zahtev italijanskih sindikatov pa ne bodo prišli le iz Italije, temveč tudi iz sosednje Francije, Avstrije in Slovenije.