Do trčenja, v katerega je bil vpleten tanker, je prišlo v istem času kot do trčenja, v katerem je bila udeležena ameriška podmornica, zato obstaja velika verjetnost, da gre za isti incident, je povedal Thor Joergen Guttormsen, direktor podjetja Leif Hoegh, ki je lastnik tankerja. Med člani posadke, v kateri je bilo enajst norveških, slovenskih in hrvaških častnikov ter 19 filipinskih mornarjev, ni ranjenih.
Kot je pojasnilo norveško podjetje, se je tanker Norman Lady zasidral ob Gibraltarju, da so potapljači lahko preverili škodo na trupu ladje. Dodal je še, da je podjetje Leif Hoegh navezalo stik z ameriškimi vojaškimi oblastmi, ki so že sprožile preiskavo, da bi ugotovile vzroke nesreče.
Poveljstvo ameriške mornarice je bilo redkobesedno
Iz 6. flote ameriške mornarice, ki ima sedež v italijanskem mestu Gaeta, so sporočili, da sta v bližini gibraltarske ožine v sredo zvečer trčili ameriška podmornica in trgovska ladja. V nesreči ni bil nihče ranjen, nastala pa je manjša gmotna škoda. Kot so pojasnili, je podmornica USS Oklahoma City plula s periskopom, ko je zadela ladjo. Takoj zatem se je podmornica potopila globlje, trgovska ladja pa je plula naprej.
V podobni nesreči februarja lani je ameriška podmornica USS Greenville v bližini Havajev trčila v japonsko ribiško ladjo, pri čemer je umrlo devet japonskih ribičev.