Tunizijski parlament je po treh dneh razprave sprejel novo zakonodajo za boj proti terorizmu, s katero naj bi okrepili moči za pregon skrajnežev. Predsednik parlamenta Mohamed Ennaceur je sprejetje zakona označil za "zgodovinski" dogodek, ki bo "pomiril" državljane, civilna družba pa ga označuje za napad na človekove svoboščine.
Za nov zakon je glasovalo 174 članov parlamenta, deset se jih je glasovanja vzdržalo, nihče ni bil proti.
Medtem ko novo zakonodajo zagovarjajo tako sekularne kot islamistične politične stranke, so jo civilna družba in nevladne organizacije močno kritizirale. Kritike moti, da se z novo zakonodajo po četrt stoletja veljavnem moratoriju na izvrševanje smrtne kazni v državi vrača smrtna kazen za številne zločine. Prav tako jih moti, da bodo pristojne oblasti lahko po novem zadrževale osumljence 15 dni brez možnega dostopa do odvetnika ali zaslišanja pred sodnikom.
Nova zakonodaja med drugim omogoča preiskovalcem lažjo uporabo telefonskih prisluhov in kazenski pregon z zagroženo zaporno kaznijo za javno izražanje podpore terorizmu.
V državi od junijskega napada v letoviškem kraju Sousse, v katerem je 23-letni študent s kalašnikovko ubil 38 tujih turistov, veljajo izredne razmere. Napad je sledil tistemu marca letos, ko sta dva napadalca v nacionalnem muzeju v Tunisu ubila 21 tujcev in policista. Za oba napada je odgovornost prevzela Islamska država.
Nov zakon bo nadomestil protiteroristični zakon iz leta 2003, ki je bil sprejet pod avtoritarnim vladanjem diktatorja Zineja El Abidina Ben Alija in so ga kritizirali, da je bil orodje za utišanje nasprotnikov režima.