Pjongjang je zavrnil pobudo ZDA za dialog in pomoč, če se bo Severna Koreja odpovedala jedrskemu programu. Pjongjang tako vztraja pri stališču, da pogovori niso možni, dokler jih bodo ZDA pogojevale s svojimi zahtevami. Izjavo Pjongjanga je že komentirala Bela hiša in jo označila za "obžalovanja vredno", tiskovni predstavnik Bele hiše Ari Fleischer pa je ob tem dodal, da ameriška administracija še ni prejela uradnega odgovora Pjongjanga.
Ruski odposlanec odhaja v Severno Korejo
Odposlanec ruskega predsednika Vladimirja Putina in namestnik ministra za zunanje zadeve Aleksander Losjukov pa bo jutri odpotoval v Peking in nato v soboto še v Pjongjang. Losjukov naj bi Pekingu in Pjongjangu predstavil rusko stališče pri reševanju severnokorejske krize in poskusil pomagati končati konflikt. Direktor Mednarodne agencije za jedrsko energijo El Baradej, ki je na obisku v Rusiji, je po srečanju z ruskim zunanjim ministrom Ivanovom dejal, da bi lahko Rusija igrala pomembno vlogo posrednika pri reševanju severnokorejske krize ter izrazil zadovoljstvo nad odhodom ruskega odposlanca v Pjongjang.
Nov krog pogajanj med Korejama

Južna Koreja je v okviru diplomatskih prizadevanj za rešitev severnokorejske krize privolila, da se s severno sosedo sestane na novih pogovorih. Južnokorejski minister za združitev, ki vodi južnokorejsko delegacijo na medkorejskih ministrskih pogovorih, je severnokorejskemu kolegu sporočil, da se strinja, da se strani ponovno sestaneta v Seulu med 21. in 24. januarjem. Južnokorejski minister je še dejal, da bo Seul na pogovorih, ki so ponavadi namenjeni humanitarnim vprašanjem in sodelovanju, od Pjongjanga zahteval, naj opusti svoj jedrski program.
Namestnik ameriškega državnega sekretarja James Kelly je medtem v Pekingu s tamkajšnjimi predstavniki začel pogovore o Severni Koreji in njenem jedrskem programu. ZDA pa so poleg tega v London poslale namestnika državnega sekretarja, pristojnega za nadzor nad orožjem in za mednarodno varnost, Johna Boltona, da bi se z britanskimi in francoskimi vodilnimi predstavniki pogovarjal o krizi na Korejskem polotoku.
Severna Koreja je sicer poudarila, da kljub odstopu od sporazuma ne namerava razvijati jedrskega orožja, njene jedrske aktivnosti pa bodo omejene le na mirne civilne cilje, kot je proizvodnja električne energije. Pjongjang je o odstopu v pismu uradno obvestil tudi Varnostni svet ZN. Na odločitev Pjongjanga so se v svetu kritično odzvali in jo obsodili.