
Potem ko je bil Wade Michael Page identificiran kot moški, ki naj bi v nedeljo v sikhovskem templju v ameriškem Wisconsinu ustrelil šest ljudi in nato pod streli policistov umrl še sam, so se mediji dokopali do njegove življenjske zgodbe.
40-letni Page naj bi bil neonacist z močnimi rasističnimi prepričanji. Ta je med drugim izražal tudi kot ustanovitelj skupine End Apathy, ki je izvajala glasbo, ki je pela hvalnice prevladi belcev.
Na strani MySpace se sicer skupina opisuje kot skupina glasbenikov stare šole, ki sta jih zaznamovala punk in metal. "Glasba je žalosten odsev naše bolne družbe in težav, ki zavirajo resnični napredek," še pišejo na svoji strani.
V intervjuju za rasistični spletni portal je Page leta 2010 glasbo skupine opisal kot umetnost, ki črpa iz družbenih vprašanj, religije in družbenih vrednot, ki sta jih poteptali tiranija in hinavščina.
Še pred glasbeno kariero pa se je Page aprila leta 1992 vpisal v vojsko, od koder so ga nečastno odpustili šest let pozneje zaradi neprimernega vedenja. Na delo je namreč prišel pijan.
V intervjuju za portal Label 56 Page o svoji vojaški karieri sicer ni govoril, je pa dejal, da je leta 2000 prišel do točke, ko je hotel začeti novo življenje. "Zato sem prodal vse, kar sem imel, obdržal sem le motor in stvari, ki sem jih lahko pospravil v nahrbtnik, ter odšel na potovanje z motorje. Obiskal sem prijatelje, šel na festivale in druge prireditve."
Leta 2000 naj bi tudi poskušal naročiti več artiklov neonacistične skupine National Alliance, ki je bila nekoč na seznamu najbolj pomembnih sovražnih skupin v ZDA.
Policija je po identifikaciji napadalca preiskala tudi Pageovo stanovanje v stanovanjski zgradbi v Cudahyju. Lastnik stanovanja je dejal, da je Page ponoči delal v podjetju, ki se ukvarja z opremo za varjenje. Sosedje pa so dodali, da naj bi Pagea pred kratkim zapustilo dekle, kar bi lahko bil sprožilni dejavnik za morilski pohod.
Da je razlog za napad najbrž rasizem, je policija sicer domnevala že v zgodnji fazi preiskave. Sikhizem ima sicer v ZDA in Veliki Britaniji precej pripadnikov. Pripadniki vere pa običajno nosijo turbane in brade, zato jih pogosto zamenjajo za muslimane, kar je v ZDA po napadih 11. septembra leta 2001 pripadnikom sikhovske verske skupnosti povzročilo številne težave.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.