Neznanca sta cerkev, v kateri molijo večinoma tujci, napadla v času obreda, ko je bilo v njej okoli 70 ljudi in vanjo vrgla več ročnih bomb. Tri bombe so eksplodirale, napadalci pa so pobegnili, čeprav so bili na kraju navzoči varnostniki. V napadu je življenje izgubilo pet oseb, med njimi dve Američanki, soproga ameriškega diplomata in njena hči. Ubit je bil še en Afganistanec in dva Pakistanca. Iz bolnišničnih virov je agencija izvedela, da je šest ranjenih tujcev v kritičnem stanju. Po še nepopolnih podatkih policije med ranjenimi deset Američanov, Nemec, 12 Pakistancev, pet Irancev, Iračan, Etiopijec ter šrilanški diplomat.
Odgovornost za napad ni prevzel še nihče, oblasti pa sumijo islamske skrajneže, v boju proti katerim so v Pakistanu od 12. januarja aretirali že 2000 ljudi. Policisti in vojaki so po napadu območje okoli mednarodne protestantske cerkve zaprli. Tja so prispela številna reševalna vozila.
Pakistanski predsednik Pervez Mušaraf je izrazil globoko žalost ob tem atentatu, ki ga je označil kot "sabotažo, uperjeno proti nacionalnim interesom države."
Današnji bombni napad sta ostro obsodila ameriški predsednik George Bush in britanski zunanji minister Jack Straw. Bush je napad označil za teroristično dejanje ter obljubil, da bo našel odgovorne za napad in jih privedel pred roko pravice. Straw je svojcem žrtev napada izrazil sožalje in poudaril, da je to "resen zločin, še posebej zato, ker se je zgodil tam, kjer smo mislili, da je dobro zavarovana diplomatska četrt."
To je drugi napad na kristjane v Pakistanu od lanskih septembrskih terorističnih napadov v ZDA, po katerih so oblasti v Islamabadu podprle ameriško vodeno protiteroristično koalicijo. Prvi napad se je zgodil 28. oktobra lani, ko je moški streljal na vernike v mestecu Behavalpur v Punjabu in ubil 15 vernikov ter čuvaja.
Zopet spopadi ob kašmirski meji
Po skoraj mesecu dni zatišja so se na območju Kašmira zopet vneli spopadi med indijskimi in pakistanskimi silami. Prišlo je do topniškega obstreljevanja. O morebitnih žrtvah ni poročil.
Indija in Pakistan, državi z jedrskim orožjem, sta z letošnjim letom na kašmirsko območje napotili skoraj milijon vojakov, saj je Indija za decembrski napad na parlament v New Delhiju obtožila muslimanske skupine skrajnežev v Pakistanu. Indijske oblasti še vedno vztrajajo pri tem pogoju.