
Na poti generala spremlja srbski minister za državno upravo in lokalno samoupravo Zoran Lončar, sicer član nacionalnega sveta za sodelovanje s haaškim sodiščem, do beograjskega letališča pa so ga pospremile močne policijske enote.
Ob prihodu na Nizozemsko so Pavkovića, ki boleha za rakom, najprej pregledali v bolnišnici v Rotterdamu, nato pa so ga odpeljali v pripor v Scheveningenu.
Pavković je tretji od štirih generalov vojske in policije, ki so obtoženi vojnih zločinov nad albanskim prebivalstvom med vojno na Kosovu leta 1999 in bodo zato stopili pred haaško sodišče. Nekdanji srbski policijski general Sreten Lukić je že v Haagu, nekdanji poveljnik prištinskega korpusa Vladimir Lazarević, ki se je prav tako predal haaškemu sodišču, pa na začetek procesa čaka na prostosti. Četrti obtoženi, policijski general Vlastimir Djordjević, je še vedno na begu in naj bi se nahajal v Rusiji.
Zunanji ministri držav članic Evropske unije pa so na današnjem zasedanju v Luksemburgu potrdili študijo o izvedljivosti za Srbijo in Črno goro (SČG) in s tem sprejeli priporočilo Evropske komisije za začetek pogajanj o sporazumu o stabilizaciji in pridruževanju s to državo. Da bi ta čimprej stekla, so vodje diplomacij pozvali komisijo, naj čimprej pripravi izhodišča za pogovore, ki bi se lahko začeli že jeseni.
Božo Cerar, slovenski državni sekretar z zunanjega ministrstva, je povedal, da Slovenija podpira začetek pogajanj s SČG in opozoril, da je hitrost napredka v veliki meri odvisna od reform v državi in njenega sodelovanja s haaškim sodiščem.