Parlamentarne skupščine Nato se udeležujejo poslanci držav članic zveze Nato, pridruženih članic in opazovalk. Zasedanja skupščine sta se tako udeležila tudi slovenska predstavnika Dorijan Maršič (LDS) in Franc Kangler (SLS+SKD), ki sta sodelovala pri delu političnega odbora oziroma odbora za tehnologijo.
Poleg sprejema resolucije o terorizmu je bila sprejeta tudi resolucija o nadaljnji širitvi zveze NATO, pri čemer je obveljala dosedanja politika odprtih vrat. Resolucija potrjuje doslej začrtano pot in pravi, da morajo biti na naslednjem vrhu v Pragi leta 2002 sprejete kandidatke v skladu z izpolnjevanjem načrta MAP. Nobena od kandidatk ni bila posebej omenjena.
Slovenska delegacija je na skupščini podala posebno izjavo o terorizmu, v kateri izraža solidarnost z ZDA, zvezo Nato in vsemi državami, ki sodelujejo v akciji proti teroristom in talibanskemu režimu, ki jih ščiti. V izjavi piše, da je odgovor na teroristična dejanja upravičen, ker je mednarodni terorizem naperjen proti človečnosti in ker bi odlaganje odgovora ustvarilo občutek, da je svetu mogoče vladati z brezobzirnim nasiljem. "Teroristi morajo videti, da se jim bodo države postavile po robu z vsemi sredstvi, ki so jim na voljo. Nevtralnost v tem boju ni mogoča. Slovenija se zaveda, da je vojaška akcija le del odgovora in da boj proti terorizmu nikakor ni boj proti islamu ali muslimanom, ampak boj proti zlu.
Maršič je dejal, da sta s Kanglerjem obnovila pobudo, da bi bila parlamentarna skupščina zveze Nato leta 2005 v Sloveniji. S predsednikom skupščine, Špancem Rafaelom Estrello sta govorila o tem, da bo dobil uradno povabilo naj 12. novembra obišče Slovenijo, poleg tega pa sta se še dogovarjala, da bi od 20 do 30 članov stalnega odbora parlamentarne skupščine zveze NATO prihodnje leto septembra obiskalo Slovenijo.
Parlamentarna skupščina zveze Nato ni organ Nato, vendar je njen pomen v tem, da sodelujejo parlamentarci držav članic, kar potem vpliva na politična izhodišča posameznih držav. Pridružene članice lahko sodelujejo v razpravah in pripravljajo amandmaje na resolucije in sklepe, vendar nimajo pravice glasovati.