Premier je tudi posvaril poslance, da špekulanti podajajo drzne napovedi in si želijo, da bi država bankrotirala. Pri tem je dodal, da slika o razdvojenosti države ni dobra, pri tem pa poudaril, da si Evropska unija in Mednarodni denarni sklad (IMF) želita, da bi lahko Grčija stala na svojih nogah. Povedal je tudi, da bodo državne denarne rezerve, če ne bo novega posojila, kmalu pošle.
Napovedal je tudi, da bo nova vlada popravila krivice, ki jih je morebiti prinesel zadnji načrt za reševanje finančne krize. Pri tem je dodal, da se z opozicijo že pogajajo o novi fiskalni politiki, ki bi bila naravnana tako, da ne bo najbolj prizadela najrevnejših državljanov. Po njegovih besedah poskušajo doseči dogovor, da bi obdavčili depozite v tujino.
Spremembe v vladi
Njegovo stranko sta v četrtek zapustila dva poslanca, ki se ne strinjata z napovedanimi ukrepi. V petek je premier predstavil spremembe v vladnem kabinetu, pri čemer je ministrstvo za finance prevzel dosedanji obrambni minister Evangelos Venizelos. Dosedanji finančni minister George Papakonstantinu bo prevzel vodenje ministrstva za okolje. Njegova priljubljenost je padla zaradi uvedbe varčevalnih ukrepov in povišanja davkov v okviru dogovorjene mednarodne pomoči Grčiji. Za novega zunanjega ministra je bil imenovan 49-letni Stavros Lambrinidis, sicer dolgoletni tesni sodelavec Papandreuja in evropski poslanec. Sedanji namestnik obrambnega ministra Panos Beglitis, prav tako tesen sodelavec premierja, bo prevzel vodenje obrambnega resorja.
Ministru za zdravje Andreasu Loverdosu in namestniku ministra za delo Georgeu Kutrumanisu je premier zaupal dodatne odgovornosti, slednjega pa je tudi povišal v ministra za delo. Nova vlada je nato kmalu po imenovanju ministrov, ki so se sestali na seji vlade s premierjem, že prisegla.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.