
Tiskovni predstavnik pakistanske vlade Rašid Ahmed je zatrdil, da Pakistan v Irak nikakor ne namerava pošiljati svojih vojakov. "Naši vojaki ne bodo odšli v Irak. Ostale države svoje enote umikajo, zakaj bi jih torej mi pošiljali," se je vprašal Ahmed. Pakistanska vlada se je dolgo odločala o tem, konzervativne verske skupine pa so v zvezi s tem močno pritiskale na pakistanskega predsednika Perveza Mušarafa, naj ne podpre ameriškega terorja v Iraku. Razprava se je še bolj zaostrila po umoru dveh pakistanskih delavcev v Iraku prejšnji teden, saj so kritiki za umora obtožili vlado, ki je s svojim omahovanjem, ali poslati vojake v Irak ali ne, predolgo odlašala. Lahko bi rešili dve življenji, menijo kritiki.

Indijske oblasti pa so sporočile, da so indijski talci, ki so jih ugrabili islamski skrajneži v Iraku, živi in v dobrem zdravstvenem stanju. Indijske voznike tovornjaka, ki so v Iraku zaposleni pri kuvajtskem transportnem podjetju v Iraku, so ugrabili pred trinajstimi dnevi, poleg njih pa še nekaj drugih tovornjakarjev. "Od kuvajtskega podjetja smo izvedeli, da so talci v dobrem fizičnem stanju," je povedal indijski zunanji minister Edappakath Ahamed.
Tiskovni predstavnik jordanskega zunanjega ministrstva pa je sporočil, da je bil v nedeljo v Iraku ugrabljen še en Jordanec, poslovnež Abedel Udeidala. To je že sedmi Jordanec, ki je prišel v roke ugrabiteljev v Iraku.
V Bakubi štirje mrtvi, spet napad na naftovod

Z napadom na enega od pomembnejših naftovodov v severnem Iraku so iraški uporniki prekinili dobavo nafte Turčiji, ustavila pa se je tudi oskrba največje iraške rafinerije v mestu Bedža. V napadu je bilo sicer ubitih najmanj enajst Iračanov in štirje ameriški vojaki. Po navedbah policije v mestu Bedža so saboterji izvedli napad z razstrelivom v torek zjutraj v bližini Bedže, kakih 200 kilometrov severno od Bagdada. Očividci poročajo, da so ob tem izbruhnili visoki plameni, valil pa se je gost črn dim. Eden od zaposlenih v naftni družbi v Kirkuku je potrdil, da je dobava surove nafte z naftnih polj v Kirkuku v turško pristanišče Ceyhan prekinjena.

Na cestni zapori iraške nacionalne garde na obrobju mesta Bakuba v osrednjem Iraku je eksplodiral avtomobil bomba. Pri tem so bili po navedbah ameriške vojske ubiti štirje stražarji, šest pa jih je bilo ranjenih. Eksplozija je odjeknila ob 14.30 po lokalnem času severno od mesta. "Neprestani napadi na iraške varnostne sile ogrožajo varnost vseh Iračanov in bodo le še okrepili odločenost iraških varnostnih sil v prizadevanjih za vzpostavitev varnega okolja," je dejal tiskovni predstavnik ameriške vojske v Iraku Neal O'Brien.
Sadam Husein dobil obisk

Delegacija Mednarodnega odbora Rdečega križa (ICRC), v kateri je bil tudi zdravnik, je pred dnevi v zaporu obiskala strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina. Tiskovna predstavnica ICRC v Bagdadu Nada Dumani, je povedala, da je delegacija Sadama Huseina obiskala minuli petek in se z njim dlje časa pogovarjala. V odgovoru na vprašanje o Huseinovem zdravstvenem stanju, potem ko je iraški minister za človekove pravice Bahtiar Amine potrdil, da ima nekdanji iraški predsednik kronično vnetje prostate, Dumanijeva ni želela razkriti podrobnosti, dejala pa je, da v zaporu spremljajo njegovo zdravje.
Medtem pa je vodja posebnega iraškega sodišča, ki bo sodilo Huseinu, Salem Čalabi sporočil, da so ustavili zaslišanja nekdanjega iraškega predsednika, dokler sam ne bo imenoval svojih odvetnikov. Kot je v pogovoru za kuvajtski dnevnik Al-Raj Al-Am še dejal Čalabi, je Huseina na zadnjem srečanju pozval, naj imenuje iraškega odvetnika, ki bi nato lahko imenoval mednarodne odvetnike. Husein pa je na to odgovoril: "V redu. Bomo videli."