
V potnem listu je zapisano ime Richard Colvin Reid, FBI pa naj bi ga prvotno identificiral kot Tariqa Radža, rojenega leta 1973 na Šri Lanki. Po pisanju britanskega The Timesa pa gre za Britanca. Njegovo muslimansko ime je Abdel Rahim, doma pa je bil v južnem Londonu. Uradnih potrditev britanskih oblasti o pisanju britanskega časnika The Times zaenkrat še ni.
Richard Reid naj bi se v eni od londonskih mošej, kjer se je učil arabščine in osnov islama, redno dobival z Zacariasom Moussaouijem, Francozom marokanskega porekla, ki mu bodo pred ameriškim sodiščem sodili v zvezi z napadi 11. septembra. Reid in Moussaoui naj bi bila tesno povezana s skrajnimi islamskimi organizacijami v Londonu, na kar je vodstvo mošeje opozarjalo policijo že dlje časa.
Bombaš je poskušal večkrat
Richard Reid se je v soboto vkrcal v Parizu, poletel pa naj bi v Miami. Med letom naj bi skušal z vžigalico sprožiti plastični eksploziv, ki ga je imel skritega v čevlju. Med krajšim prerivanjem so ga onesposobili potniki in stevardese.
Podjetje ICTS, ki je skrbi za varnost na letališču v Parizu pa je sporočilo, da so dvakrat opozorili francoske oblasti na 28-letnega Richarda Reida, in sicer v petek in v soboto. Reida je v petek francoska policija tudi zaslišala, zato je let zamudil. V soboto se je nato vkrcal na isti let. ICTS sicer skrbi za varnost družbe American Airlines v Franciji in drugih evropskih državah. Reid se je v ponedeljek pojavil pred sodiščem v Bostonu, kamor so preusmerili polet letala Boeing 767 ameriške družbe American Airlines. Reid naj bi bil morebiti povezan z
Kdo sploh je Richard Reid?

Richard Reid se je rodil leta 1973 v Bromleyu v jugovzhodnem Londonu angleški materi in jamajškemu očetu. Preiskava je pokazala, da je imel Reid pritrjen plastični eksploziv tipa PETN. PETN je eden od zmesi iz katerega delajo eksploziv Semtex, s katerim so razstrelili tudi letalo nad Lockerbiejem na Škotskem leta 1988. Omenjeno snov ni lahko dobiti, v civilni rabi pa je redko prisotno. Najdena količina bi na letalu povzročila resno škodo. Zaenkrat ni dokazov, da bi bil Reid povezan s kakšno teroristično organizacijo.
Če bo obsojen, čaka Reida do 20 let ječe in še tri leta nadzorovanja ter 250.000 dolarjev kazni. Rezultat njegovega poskusa je, da morajo letališča naključno pregledovati tudi obutev potnikov.