42-letni Muhammed in njegov pastorek sedaj že 18-letni Lee Boyd Malvo sta lani v Washingtonu in okolici ubila 17 oseb, od tega jih je pet podleglo ranam strelov, 12 pa sta jih ubila na mestu. Porotniki so za sodbo potrebovali šest ur, samo sojenje Muhammedu pa je trajalo tri tedne. Danes pa se je začelo tudi sojenje Muhammedovemu pomočniku Malvu, ki ga obtožnica med drugim bremeni umora in zarote za umor.

Muhammed in Malvo sta prva, ki jima sodijo po novem protiterorističnem zakonu, sprejetem po napadih 11. septembra 2001. Omenjeni zakon za krivdo umora predvideva tudi smrtno kazen, v primeru da tožilec dokaže, da je šlo za umore, katerih namen je bil zastraševanje javnosti ali s katerimi se je želelo vplivati na vlado.
Na sojenju, ki se je začelo 13. oktobra, je tožilstvo zaslišalo 136 različnih prič, od katerih so predvsem strokovnjaki pred poroto pričali tudi večkrat. Obramba je predstavila le pet prič, njihovo zaslišanje pa je trajalo manj kot tri ure. Porotniki so Muhammeda spoznali za krivega, sodišče pa mora izreči še sodbo – dosmrtno ječo ali smrtno kazen.
Tožilstvo sicer ni predložilo dokazov, da je bil ravno Mohamed tisti, ki je pritisnil na sprožilec puške. Označilo ga je za "kapitana morilske skupine", ki naj bi skrbno streniral svojega mlajšega kolega Malva, da je delal, kar mu je Mohamed ukazal. Mohameda z žrtvami ostrostrelca veže več dokazov, predvsem sled njegove DNA na morilskem orožju. V njegovem avtomobilu so našli ukraden prenosni računalnik z zemljevidi šestih krajev napadov, ki so bili označeni s skico lobanje, in puško, ki je bila uporabljena pri napadih. Po navedbah tožilcev je bil avto prirejen za to, da je bilo moč iz njegovega prtljažnika skrivaj streljati.