
Ameriška letala danes nadaljujejo z napadi na gorato območje Tora Bora na vzhodu Afganistana, kjer se skrivajo tuji borci Osame bin Ladna, po nekaterih informacijah pa tudi njihov vodja. Američani v napadih na oporišča Al Kaide uporabljajo tudi sedemtonske bombe, t.i. uničevalke marjetic.
ZDA so medtem zaradi groženj prekinile zračno pot za dostavo materiala, hrane in okrepitev na letališče v Kandaharju. Marinci preiskujejo grožnje s protiletalsko obrambo, ki so jih zaznale obveščevalne službe. Dokler ta grožnja ne bo odstranjena, ne bo pristalo nobeno letalo, je dejal predstavnik marincev James Jarvis.
Kje je Osama bin Laden
Iz Pentagona so sporočili, da niso prepričani, kje se nahaja Osama bin Laden. "Ne vemo, kje natančno se nahaja. Imamo različne informacije, po katerih bi lahko bil na območju Tora Bore," je dejala tiskovna predstavnica Victoria Clarke.

Ameriški obrambni minister Donald Rumsfeld je pred odhodom na petdnevno turnejo, med katero bo obiskal Gruzijo, Azerbajdžan in Armenijo, nato pa se bo v Bruslju udeležil polletnega zasedanja zveze NATO, sporočil, da imajo nasprotujoče si informacije o tem, kje je bin Laden. Po prvih informacijah naj bi pobegnil iz Afganistana, po drugih pa naj bi bil še v državi. Rumsfeld je dejal, da so za informacije, ki bi privedle do ujetja talibanskega vrhovnega voditelja mule Omarja ZDA pripravljene plačati 10 milijonov dolarjev. Za prijetje bin Ladna pa so ZDA že ponudile 25 milijonov dolarjev.
Sodelovanje vseh članic EU v mirovnih silah
V mednarodnih mirovnih silah v Afganistanu bodo sodelovale vse države članice Evropske unije, je v Laeknu napovedal belgijski zunanji minister Louis Michel. "To je odločitev brez primerjave v zgodovini EU," je poudaril Michel.
Mednarodno mirovno misijo mora sicer odobriti varnostni svet Združenih narodov, ki naj bi to storil še ta teden, vsekakor pa do 22. decembra, ko bo v Kabulu začela delovati začasna afganistanska vlada. Kako obsežne bodo evropske enote, Michel ni povedal, okvirno pa naj bi šlo za od tri do štiri tisoč vojakov. Mirovno operacijo v Afganistanu naj bi vodila Velika Britanija, njena vloga pa bo predvsem v stabilizaciji razmer.
Begunci se počasi vračajo v domovino

Po padcu talibanskega režima se v Afganistan vračajo begunci, ki so zbežali v Pakistan in Iran. Po podatkih Visokega komisariata ZN za begunce (UNHCR) se je samo v zadnjem tednu v domovino vrnilo več kot 14.000 afganistanskih beguncev, je v Ženevi sporočil tiskovni predstavnik UNHCR Ron Redmond.
Približno 7000 beguncev se je v Afganistan vrnilo iz Pakistana, okoli 7600 pa iz Irana. UNHCR opozarja, da je vseh afganistanskih beguncev približno 3,5 milijona, samo po 11. septembru pa je iz Afganistana v Pakistan zbežalo 200.000 ljudi.