"Osebno sem vložil zahtevo za umik obtožnice, priložil sem tudi dokumente, ki potrjujejo pravno osnovo za umik obtožnice," je dejal odvetnik. Po njegovem je tožilstvo Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije zatajilo, da sta dve osebi na seznamu 150 ubitih v obtožnici živi, čeprav je to vedelo še pred potrditvijo obtožnice. "Carla del Ponte je imela informacijo o tem, da sta ti osebi živi in če bi preiskovalni sodnik to vedel, obtožnice ne bi potrdil," je prepričan Mišetić.
Drugi del njegove pravne argumentacije predstavlja dejstvo, da haaško sodišče po definiciji nekdanjega generalnega sekretarja OZN Butrosa Butrosa Galija ni pristojno za kazniva dejanja, do katerih je prišlo po operaciji Nevihta. "Pristojnost sodišča se nanaša na čas, ko so potekalo oboroženi boji na tleh nekdanje Jugoslavije. Nekdanji generalni sekretar OZN pa je 20. avgusta 1995 sporočil, da je oborožen spopad v povezavi z operacijo Nevihta končan in da so oborožene sile t.i. Republike Srbske zapustile Hrvaško, razen na območju vzhodne Slavonije," navaja Mišetić. Obtožnica pa vsebuje 28 oseb, ki so bile ubite po 20. avgustu 1995.
Če bi sodišče upoštevalo odvetnikove argumente in bi obtožnico vrnilo tožilstvu, bi to pomenilo, da bi glavna tožilka haaškega sodišča Carla del Ponte Gotovino lahko zaslišala v Zagrebu, je dejal Mišetić in dodal, da bi Gotovina odšel v Haag, če bi bila nato vložena spremenjena obtožnica.