Jordan naj bi odstopil zaradi polemike, ki se je razvila po njegovi nedavni izjavi, da so ameriški vojaki v Iraku namerno ubijali novinarje. Kot je pojasnil v odstopni izjavi, ne želi, da bi bil CNN neupravičeno omadeževan zaradi afere. Jordan je v razpravi na Svetovnem gospodarskem forumu v švicarskem Davosu 27. januarja izrazil prepričanje, da je bilo več novinarjev, ki so jih ubile koalicijske sile v Iraku, ubitih namerno.
Opazko je sicer takoj umaknil in pojasnil, da je želel razlikovati med novinarji, ki so bili ubiti, ker so se znašli na napačnem kraju, na primer ko je nanj padla bomba, in tistimi, ki so bili ubiti, ker so nanje streljali ameriški vojaki, ki so jih zamenjali za sovražnika.
Vendar pa je škoda že nastala, posebej zato, ker ni bil narejen zapis njegovega nastopa v Davosu. Na spletnih straneh se je celo razvila prava kampanja proti njemu. Na neki spletni strani, ustvarjeni posebej v ta namen, so ta teden objavili peticijo, v kateri so CNN pozvali, naj najde zapis Jordanovega nastopa in ga v primeru, če je rekel, da je vojska namerno ubijala novinarje, odpusti.
Nova Busheva imenovanja
Ameriški predsednik George Bush je v petek imenoval ameriškega veleposlanika v Egiptu Davida Welcha na položaj pomočnika državnega sekretarja za Bližnji vzhod, je sporočila Bela hiša. Welch, ki je že bil glavni svetovalec pomočnika državnega sekretarja za Bližnji vzhod, bo po potrditvi v senatu nasledil Williama Burnsa. Preden je postal veleposlanik v Egiptu, je bil Welch namestnik vodje misije na ameriškem veleposlaništvu v Rijadu.
Poleg tega je Bush imenoval ameriškega veleposlanika pri zvezi NATO Nicholasa Burnsa na položaj namestnika državnega sekretarja za politične zadeve. Na tem položaju bo Burns nasledil Marca Grossmana.
Američani optimistični glede Iraka, negativni glede Busha

Po zadnjih anketah so Američani po iraških volitvah malce bolj optimistični glede prihodnosti te države, precej manj optimizma pa je zaznati glede prihodnosti njihove lastne države. 51 odstotkov Američanov meni, da se Irak lahko razvije v stabilno demokratično državo, kar je pred volitvami menilo le 46 odstotkov vprašanih. Kar 58 odstotkov vprašanih meni, da se ZDA premikajo v napačno smer, delo ameriškega predsednika Georgea Busha pa podpira le 45 odstotkov, kar 54 odstotkov pa Bushevega dela ne odobrava. Glavni razlog je Busheva napoved reforme pokojninskega sistema.
Čeprav je Bush obljubil, da se sistem za sedanje upokojence in vse Američane starejše od 50 let, ne bo spreminjal, mu ravno ta kategorija Američanov sedaj najbolj nasprotuje, medtem ko so mlajši Američani v starosti od 30 do 50 let glede Busha razdeljeni na polovico. Le 40 odstotkov vprašanih podpira Bushevo vodenje domače politike, večina nasprotuje njegovi gospodarski politiki. Čeprav so Američani malce bolj optimistični glede Iraka, Bushevo iraško politiko podpira 42 odstotkov vprašanih, 57 odstotkov pa ji nasprotuje.