Ameriški predsednik Bill Clinton je v posebnem sporočilu jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića pozval, naj takoj ustavi nasilje na Kosovu in prepreči humanitarno katastrofo. Državna sekretarka Madeleine Albright pa je menila, da ni izključena vojaška akcija na Kosovu, če jugoslovanski predsednik Milošević ne bo doumel, da mednarodna skupnost od njega zahteva dogovor.
Francoski predsednik Jacques Chirac je resolucijo pozdravil in dejal, da najavlja možnost za poseg zveze NATO v pokrajini, če ne bo prišlo do dogovora. Zunanji minister Hubert Vedrine pa je poudaril, da morata Varnostni svet in mendarodna skupnost, preden se bosta odločila za poseg, počakati na odgovor Beograda. Sicer pa Vedrine meni, da je resolucija predvsem opozorilo Miloševiću, da nima smisla čakati na to, da se bo mednarodna skupnost glede Kosova razdelila ali bo postala naveličana.
Ruski veleposlanik pri ZN Sergej Lavrov pa je dejal, je Moskva resolucijo podprla, ker ta izrecno ne govori o vojaškem posegu. Rusija je namreč doslej ostro nasprotovala vojaškemu posegu na Kosovu.
Britanski zunanji minister Robin Cook je posebno zadovoljstvo izrazil ob dejstvu, da je za resolucijo, ki po njegovem kaže, da mednarodni skupnosti pohaja potrpljenje, glasovala tudi Rusija.
Kitajski veleposlanik Qin Huasan, čigar država se je glasovanja vzdržala, pa je dejal, da za Peking položaj na Kosovu ne predstavlja grožnje svetovnemu miru, ter da se položaj tam zdaj umirja.