
Ameriški vojaki so v južnem delu Bagdada odkrili štiri avtomobile, ki bi jih lahko uporabili za napade, in bombe, ki jih uporniki navadno podtaknejo ob cesti. Poleg tega so našli tudi avtomatsko orožje, strelivo, razstrelivo in 12 milijonov iraških dinarjev.
V napadu ameriške vojske na neko hišo v Kalidiji je bilo ubitih pet Iračanov, trije pa so bili ranjeni. Kot so povedale priče, so Iračani sedeli pred hišo, ko je ameriški tank na njih izstrelil granato. Ameriška vojska napada še ni komentirala.
Na nadzorni točki južno od Bagdada je skupina gverilcev napadla predstavnike nacionalne garde in pri tem ubila sedem Iračanov, so sporočili predstavniki ameriške vojske. Napad se je zgodil v mestu Mahmudija, kjer so takšni napadi dokaj pogosti. Cilji napadov so najpogosteje tujci in pripadniki iraških varnostnih sili, ki so za gverilce izdajalci iraškega naroda, ker sodelujejo z okupacijskimi silami v Iraku.
Napad na naftovod

Skupina neznancev je izvedla napad na naftovod na jugu Iraka, ki dovaja nafto na izvozne terminale. Napad naj bi izvoz nafte zmanjšal za okoli 960 tisoč barelov dnevno.
Uradni viri poročajo, da naj bi šlo za napade saboterjev. Po podobnem napad prejšnji mesec so povečali nadzor in varnostne ukrepe v bližini naftovodov.
Začasna vlade za razglasitev izrednih razmer

Začasna iraška vlada pod vodstvom iraškega premiera Ijada Alavija je pripravila "zakon za zaščito nacionalne varnosti", ki bo vladi omogočil razglasitev izrednega stanja v državi - bodisi na posameznih območjih države ali pa na celotnem ozemlju Iraka.
Razglasitev izrednega stanja naj bi bilo možno le pod pogojem resne nevarnosti ali grožnje temeljem države, njenim institucijam ali njenim državljanom, piše v osnutku zakona, ki kroži po Bagdadu. Za razglasitev izrednih razmer je potrebna skupna odločitev začasne vlade ter predsednika države z obema podpredsednikoma.
V Iraku umrlo več kot 850 ameriških vojakov
Za posledicami ran, ki jih je dobil med bojno operacijo na zahodu Iraka, pa je umrl ameriški marinec, je danes sporočila ameriška vojska. Marinec je bil ranjen v petek v provinci Anbar med opravljanjem dolžnosti, je pojasnila ameriška vojska. Od začetka napada na Irak je tam umrlo že več kot 850 ameriških vojakov.
Vojaki obtoženi uboja Iračanov
Proti trem vojakom iz Fort Carsona v zvezni državi Colorado so vložili obtožnico zaradi uboja Iračana, ki so ga januarja prisilili, da je pri mestu Samara skočil z mostu v reko Tigris, je sporočil tiskovni predstavnik ameriške kopenske vojske podpolkovnik Jonathan Withington.
Iračan, ki ni znal plavati, je pri tem utonil. Kmalu bo obtožen menda tudi četrti vojak, ki je prisilil k podobnemu skoku drugega Iračana, ki pa je znal plavati in je preživel.
Oba Iračana sta se znašla v ameriškem ujetništvu zato, ker sta prekršila policijsko uro, podrobnosti primera pa ostajajo skrite.
Bahrain pripravljen pomagati Iraku
Bahrajn je pripravljen sodelovati v pomorski enoti, ki bi čuvala iraške teritorialne vode, če bi iraške oblasti Bahrajn za to zaprosile.
Pred tem je že v četrtek jordanski kralj Abdulah II. povedal, da bi njegova država v Irak poslala svoje vojake, če bi jo ta za to zaprosil.
Iraške oblasti pa so zatrdile, da imajo pomisleke glede kakršnihkoli enot iz sosednjih držav, hkrati pa so dodale, da ne bi imele nič proti, če bi vojaki prihajali iz drugih arabskih in muslimanskih držav, ki ne mejijo na Irak. Ena takšnih držav pa je tudi Bahrajn.