
"Še naprej čakamo novice," je za hrvaške medije povedal kapitanov oče Mario, ki pravi, da verjame, da se bo Dino vrnil. Na novico o koncu iskanja se je odzvala tudi hrvaška politika, premier Andrej Plenković je dejal, da so vse od nesreče "storili vse, kar je bilo mogoče", poroča Jutarnji list.
"Vodja mojega urada, ki se je rodil in živel v Franciji, vsak dan nekoliko ur preživi na telefonu s francoskim veleposlaništvom. Angažiralo se je res veliko ljudi, preiskali so območje večje kot štiri Hrvaške, ampak moramo razumeti, da se je nesreča zgodila sredi Atlantika," je še dejal premier.
Vsi vpleteni zdaj upajo, da bi lokacijo pogrešanih razkrili sateliti. Hrvaška je zakupila šest satelitov, ki opazujejo območje, novi satelistski posnetki pa so za zdaj pokazali zgolj objekt, velik 16 metrov, ki pa tako ne ustreza dimenzijam rešilnega čolna.
Na vlačilcu, ki je plul pod nizozemsko zastavo, je bilo 14 članov posadke, ob hrvaškem kapitanu večinoma državljani Ukrajine ter po en Rus, Filipinec in Južnoafričan.
Plovilo je potonilo sredi neurja. Čeprav je po besedah enega od preživelih posadki uspelo v vodo spustiti vse rešilne čolne, pa ni jasno, kaj se je zgodilo s pogrešanimi mornarji, saj jih preživeli, potem ko jim je sredi več kot 10 metrov visokih valov le uspelo splezati na svoj rešilni čoln, niso več videli.
Medtem na Hrvaškem še naprej poteka zbiranje denarja za morebitno zasebno reševalno akcijo. Zbrali so že več kot 80.000 evrov, ki jih bodo, če akcije ne bo, dali družinam pogrešanih.
Je pa Miškićeva družina spisala pismo, v katerem so se zahvalili vsem, ki so do zdaj iskali Dina. A priznali, da jih je vest o koncu iskanja, razočarala.
"Vseeno pa ne moremo nehati iskati Dina in ne bomo nehali. Upe polagamo v satelite in v vse ladje, ki plujejo na območju. Pozivamo tudi ladje, ki so v bližini območja, da spremenijo smer in se mu še bolj približajo ter pomagajo iskati."
Dodali so, da so v stiku tudi z družinami drugih pogrešanih in da nihče še ni izgubil upanja.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.