Imen obtoženih pomočnik hrvaške ministrice za pravosodje Jakša Muljačić ni želel razkriti, povedal pa je, da so vsi štirje obtoženi z vsebino obtožnic seznanjeni in da se bodo prihodnji ponedeljek prostovoljno javili pred sodiščem. Nekdanji načelnik generalštaba Hrvaškega obrambnega sveta, general Slobodan Praljak, ki naj bi bil med obtoženimi, se je danes sicer pojavil na pravosodnem ministrstvu, kjer se je sestal z ministrico Vesno Škare – Ožbolt, podpredsednikom vlade Andrijo Hebrangom in notranjim ministrom Marijanom Mlinarićem.

Šest ali štiri?
Kot je še pred potrditvijo iz Zagreba pisala Slobodna Dalmacija, so obtožnice iz Haaškega sodišče prispele najprej v Sarajevo, ker pa obtoženi živijo na območju Hrvaške, so jih poslali tudi v Zagreb. Časnik je, sklicujoč se na dobro obveščene vire v Haagu, pisal o šestih obtožnicah zoper visoke predstavnike samooklicane Hrvaške republike Herceg-Bosne in Hrvaškega obrambnega sveta, ki so ju ustanovili Hrvati na ozemlju BiH med vojno.
Po pisanju časnika obtožnice obtožene bremenijo etničnega čiščenja Hercegovine s ciljem njene priključitve k Hrvaški, ustanavljanja taborišč za civiliste, pretežno Bošnjake, zločinov v vaseh Stupni Dol in Ahmiči, rušenja starega mostu v Mostarju ter uničevanja sakralnih in drugih objektov.
Dokazi o vpletenosti v vojno v BiH?
Tokratne obtožnice vsebujejo tudi politične ocene o mednarodnem spopadu v BiH in neposredni vpletenosti Hrvaške v vojno na ozemlju druge države, s ciljem, da bi jo razdelili in del tujega ozemlja pripojili k Hrvaški, so še zapišali v Slobodni Dalmaciji, zato vlado in sabor čakajo težke politične kvalifikacije, to je neposreden napad Hrvaške na BiH. Obtožnice pa bodo zagotovo sprožile številne reakcije, saj jih javnost ne bo sprejela z naklonjenostjo, še piše Slobodna Dalmacija.