Večina obtožencev je bila zaposlenih v diskoteki Madona, katere lastnik je bil Marko, obtožnico proti njim pa so vložili na podlagi kazenske ovadbe aktivista nestrankarske organizacije Odpor Zorana Milovanovića. Obtoženci naj bi 7. marca 2000 prijeli Milovanovića, ga zvlekli v avtomobil in v njem pretepli, nato pa odpeljali v prostore Madone, kjer naj bi ga pretepel tudi Marko in mu grozil, da ga bo razrezal z motorno žago, če ne bo razkril imen članov Odpora, ki so delovali v Požarevcu.
Po političnem prevratu oktobra 2000 so protestniki uničili diskoteko, pa tudi nekatera Markova podjetja v Beogradu. Mediji so takrat poročali, da je bil Marko eden vodilnih tihotapcev cigaret in drugih vrst blaga, poleg tega pa so mu naprtili še vrsto drugih domnevnih kaznivih dejanj. Vse skupaj se je zaenkrat končalo z omenjeno obtožnico. Marko naj bi se sicer, tako kot njegova mati Mira, skrival nekje v Rusiji.
Požarevac, ki leži vzhodno od Beograda, je slovel kot ena od najbolj pomembnih trdnjav Miloševićevih socialistov in eno redkih mest v Srbiji, kjer si opozicija med desetletno vladavino prejšnjega režima skorajda ni upala prirejati protestnih shodov. Še posebej zanimivo pa je, da so Miloševičevi socialisti po nedavnih ponovljenih lokalnih volitvah v Požarevcu ponovno prišli na oblast.
Proces proti Miloševiću za umor Stambolića in napad na Draškovića
Posebno tožilstvo je posebnemu oddelku okrožnega sodišča v Beogradu vročilo obtožnico proti nekdanjemu jugoslovanskemu predsedniku Miloševiću in še devetim drugim osebam zaradi suma, da so sodelovali pri umoru nekdanjega predsednika Srbije Ivana Stambolića in neuspelem atentatu na vodjo opozicijskega Srbskega gibanja za prenovo Vuka Draškovića.
Draškovićev odvetnik je za beograjske medije povedal, da se bo sojenje začelo konec novembra ali prve dni decembra. Miloševićeva odvetnica Sanja Pejović je pred dnevi zatrdila, da med zadnjimi preiskovalnimi dejanji v postopku ni bil najden niti en dokaz, ki bi zadostoval za vložitev obtožnice. Sicer so se tudi odvetniki drugih obtožencev pritoževali, da mediji prej zvedo za obtožnico in njeno vsebino kot pa oni sami. Posamezni beograjski časniki so nedavno objavili podrobnosti iz obtožnice, tožilstvo pa je znova opozorilo, da so vsi podatki iz preiskave uradna skrivnost.
Tožilstvo je izpostavilo, da je Milošević obtožen, ker je pri tedanjem poveljniku zdaj že razpuščene enote za posebne operacije (rdečih baretk) Miloradu Lukoviću - Legiji in neposrednih storilcih, prav tako pripadnikih omenjene enote, "oblikoval sklep za storitev obeh kaznivih dejanj". Legijo, ki ga kot državnega sovražnika številka ena pristojni organi še vedno niso prijeli, obtožnica bremeni, da je organiziral umor Stambolića in atentat na Draškovića.
Nekdanji načelnik srbske službe državne varnosti Rade Marković, nekdanji načelnik generalštaba vojske ZRJ Nebojša Pavković, eden od vodilnih ljudi rdečih baretk Milorad Bracanović in še pet pripadnikov rdečih baretk pa so v obtožnici navedeni kot neposredni storilci obeh kaznivih dejanj.