Ministri bodo osnutek, v katerm je zapisano, da bi bilo treba Izrael oz. tiste, ki kršijo človekove pravice, privesti pred Mednarodno kazensko sodišče, predložili 60 voditeljem držav in vlad. Ti se bodo v ponedeljek zbrali na dvodnevnem vrhu, na katerem naj bi pozvali k sprejemu sankcij proti Izraelu, da bi dosegli umik izraelske vojske s palestinskih avtonomnih območij.
Izraelci ponovno vdrli v Gazo
Izraelska vojska je ponoči vdrla v palestinsko avtonomno mesto Beit Hanun na severu Gaze, pri čemer so izraelski vojaki ubili najmanj šest Palestincev, okoli 25 pa so jih ranili. Vladajoča izraelska stranka premiera Šarona Likud pa se sklenila koalicijski sporazum z ultranacionalisti.

Izraelski vojaki so med akcijo uničili tudi hišo nekega pripadnika islamskega gibanja Hamas. Izraelske enote so v Beit Hanun vdrle iz dveh smeri s kakimi desetimi tanki, okrepljenimi s helikopterji, ter nato v mestu uvedle policijsko uro. Beit Hanun je pripadnikom Hamasa pogosto služil za točko, s katere so izstreljevali rakete vrste kasam na izraelsko ozemlje.
Umik iz dela Nablusa
Izraelska vojska se je medtem davi umaknila iz starega dela mesta Nablus na severu Zahodnega brega, ki ga je zasedala od četrtka, so povedali palestinski viri. Izraelska vojska je v četrtek v tem delu Nablusa sprožila obsežno operacijo, da bi aretirala Palestince, ki so na izraelskem seznamu iskanih, in da bi zaplenila orožje.
Aretirali Reutersovega snemalca

Izraelska vojska je ob vdoru na območje Gaze aretirala snemalca tiskovne agencije Reuters in ga pridržala v priporu. Vojaški viri so sporočili, da 34-letnega novinarja Ahmeda al Katiba sumijo, da je vpleten v "teroristična dejanja". Al Katiba so aretirali medtem ko je v Beit Hanunu snemal vdor izraelske vojske v to mesto. Iz vojske so še sporočili, da o morebitni izpustitvi snemalca ne morejo govoriti, dokler ga ne izprašajo o domnevni vpletenosti v teroristične dejavnosti. Reuters je že protestiral pri izraelski vojski, zahtevajo takojšnjo izpustitev njihovega novinarja, saj menijo, da gre za oviranje novinarjevega dela in nadlegovanje. Lani je bil namreč Reutersov snemalec Jussry al Džamal več kot pet mesecev v izraelskem priporu, ko so ga brez povoda aretirali med delom v Hebronu na Zahodnem bregu.
Likud s podporo ultranacionalistov
Vladajoča izraelska stranka premiera Ariela Šarona Likud je sklenila koalicijski sporazum z ultranacionalistično Nacionalno religiozno stranko (PNR), ki zagovarja zlasti interese judovskih naseljencev na palestinskih avtonomnih ozemljih. PNR prav tako strogo nasprotuje ustanovitvi palestinske države.
Kot ob tem komentira izraelski vojaški radio, se je Šaron s sklenitvijo sporazuma odrekel oblikovanju vlade narodne enotnosti z laburisti Amrama Mitzne. Srečanje Šarona in Mitzne je bilo namreč v soboto odpovedano.

Koalicijski sporazum med Likudom in PNR naj bi po besedah predsednika PNR, ki ima v knesetu šest poslanskih sedežev, Effija Eitama, med drugim predvideval "širjenje judovskih naselbin, da bi tako odgovorili na naravno rast prebivalstva". Kot je dodal, program prihodnje vlade, ki ga določa sporazum, "ne omenja niti ustanovitve palestinske države niti časovnega načrta niti mirovnega načrta ameriškega predsednika Georgea Busha". Ob tem vojaški radio navaja, da si je PNR izborila tudi možnost, da programu vlade doda posebno izjavo, v katerem bi stranka zapisala, da "z vsemi sredstvi nasprotuje oblikovanju palestinske države".