
Podpredsednik Demokratične opozicije Srbije (DOS) in podpredsednik srbske vlade Čedomir Jovanović je dejal, da so predčasne volitve izhod iz sedanjega položaja in demokratična rešitev, njihov razpis pa bo odvisen od razprave o nezaupnici vladi in predsednici parlamenta Nataši Mićić. Opozoril pa je, da bi Srbija s predvolilno kampanjo za predčasne parlamentarne volitve izgubila potreben tempo za dokončanje študije o izvedljivosti in oblikovanje nove ustave, dramatično pa bi bil ogrožen tudi položaj Beograda v dialogu s kosovskimi Albanci. Srbski finančni minister Božidar Đelić pa je opozoril, da bi razpis predčasnih volitev pomenil prekinitev programov sodelovanja z IMF za najmanj štiri meseca in da bi bila preložena dva obroka posojila Svetovne banke v skupnem znesku 80 milijonov evrov. Đelić meni, da bi Srbija v primeru predčasnih volitev potrebovala 14 mesecev za ponovno vzpostavitev stabilnosti finančnega poslovanja.
Mićićeva zahtevala glasovanje o nezaupnici
Nataša Mićić je ob začetku skupščine uvodoma zahtevala, naj skupščina razpravlja o njenem delu, predstavnik poslanskega kluba DOS pa je sporočil, da vladajoča zveza DOS umika zahtevo za črtanje omenjenih dveh točk z dnevnega reda. Na podlagi zadnjih izidov glasovanj v skupščini bi bilo moč sklepati, da DOS nima večine, vendar to še ne pomeni, da bo vlada padla oziroma da bo Mićićeva razrešena.
Predstavnik Srbske radikalne stranke, ki je pobudnica razprave o izglasovanju nezaupnice Mićićevi, kot tudi poslanci iz vrst DSS Vojislava Koštunice ter drugih opozicijskih strank so med razpravo ostro kritizirali dosedanje delo Mićićeve, jo obtoževali kršitev skupščinskega poslovnika, zakonov in ustave. Radikalci jo med drugim obtožujejo, da je kot predsednica Srbije neustavno uvedla izredne razmere po umoru premiera Zorana Đinđića 12. marca letos. Koštuničevi poslanci pa so na zasedanju spomnili na nedavno izjavo predsednika Državljanske zveze Srbije Gorana Svilanovića, katere članica je tudi Mićićeva, da veliki kapital v državi nadzoruje več poslancev kot dve najbolj vplivni parlamentarni stranki (DS in DSS), ki imata skupaj skoraj sto od 250 poslanskih mest, kolikor jih šteje sedanji skupščinski sklic.
Nataša Mićić je zavrnila vse obtožbe opozicijskih poslancev in v svojem odgovoru zatrdila, da ni nikoli kršila zakona ali ustave ter da ima zato mirno vest. Povedala je, da jo veseli, ker ji pobuda za njeno razrešitev omogoča pojasniti vse dvome, a da jo žalosti dejstvo, ker je to pobudo vložila stranka, ki je najbolj odgovorna za tisto, kar je DOS porazil na volitvah septembra 2000. "Za svoj osebni poraz štejem dejstvo, da so te sile v Srbiji še vedno toliko močne", je med drugim povedala Mićićeva.