Na seznamu glavnih osumljencev je tako devet imen. Kot je danes sporočil vodja indonezijskih preiskovalcev I Made Mangku Pastika, je med njimi tudi vodja radikalne islamistične skupine Džamaja Islamija na Baliju Imam Samudra. Hude obtožbe na njegov račun je izrekel doslej edini prijeti osumljenec, znan pod imenom Amrozi.
Policija je objavila fotografije in fotorobote šesterice. Ta naj bi bila odgovorna tudi za eksplozijo v bližini ameriškega častnega konzulata na Baliju, ki je odjeknila nekaj minut po eksplozijah pred klubom Sari in barom Paddy 12. oktobra. Po besedah Pastike so osumljenci prav gotovo v Indoneziji, policija pa jih želi čimprej aretirati. To pa ne bo lahko, saj je Indonezija velika, je dodal. Za zdaj pa je še prezgodaj trditi, ali Džamaja Islamija, ki naj bi imela tudi povezave z Al Kaido, resnično stoji za napadom, je še povedal Pastika.
35-letni Samudra naj bi po besedah Pastike večkrat obiskal Afganistan, odgovoren pa naj bi bil za niz bombnih napadov v Indoneziji leta 2000. Med osumljenci je tudi 32-letni Dulmartin, ki naj bi preko prenosnega telefona sprožil vsaj eno bombo, ki je eksplodirala v napadu.
Ostali štirje osumljenci so Amrozijev brat, 30-letni Ali Imron, učitelj na islamski šoli v Tenggulunu, ki naj bi bil kurir skupine; 35-letni Umar z vzdevkom Wayan, ki je podtaknil bombo v klubu Paddy; 35-letni Idris, ki je kupil motor, najden na prizorišču napada, ter se ukvarjal s financiranjem skupine; in 35-letni Umar z vzdevkom Patek, ki je vozil motor na prizorišče napada in bil pomočnik Samudre.
Skupina naj bi se prvič sestala 2. avgusta v kraju Solo na Javi, se tam avgusta in septembra srečala še trikrat, nato pa odpotovala na Bali, kjer je dokončno izdelala načrt napada. Večino teh podatkov je policija izvedela med zaslišanjem 40-letnega Amrozija. Slednjega je policija aretirala pred dvema tednoma, priznal pa je, da je lastnik vozila, v katerem je bila podtaknjena bomba, ki je eksplodirala pred klubom Sari.