Že v četrtek je televizija Al Džazira poročala, da je bil ubit vodja policije v mestu Kufa južno od iraške prestolnice. Od padca prejšnjega režima je bilo v Iraku ubitih že več kot 350 policistov.
Neko stanovanjsko hišo v Bagdadu pa je zadela raketa, pri čemer sta umrla dva od stanovalcev. Kdo in zakaj je streljal, še ni znano, ljudje, ki živijo v zgradbi, pa odgovornost pripisujejo ameriškim silam.

V Basri, mestu na jugu Iraka, so tudi danes zabeležili množične proteste Iračanov, ogorčenih zaradi nevzdržnih ekonomskih in socialnih razmer. Protestniki so razbili nekaj trgovin in s kamenjem obmetavali poslopje pošte v središču mesta, okoli sto policistov pa je množico nekaj sto protestnikov skušalo razgnati s solzivcem in opozorilnimi streli v zrak.
Britanski vojaki, ki okupirajo južni del Iraka, so imeli v bližini več kot deset oklepnih vozil, a se niso vpletali v incidente. V četrtkovih protestih v Basri je bil ubit najmanj en protestnik, Basra, ki je bila doslej relativno mirna, pa je v zadnjem času prizorišče vse pogostejših in nasilnejših protestov.
Iračani dobili v upravljanje ministrstvo za izobraževanje
Ameriški civilni upravitelj v Iraku Paul Bremer pa je iraškim oblastem predal v upravljanje ministrstvo za izobraževanje. Gre za drugo od 25 ministrstev, ki so ga Američani vrnili Iračanom. Med slovesnostjo ob predaji je Bremer poudaril, da v novem, svobodnem Iraku izobraževanje ne bi smelo tako trpeti kot v času režima Sadama Huseina. Kot prvo ministrstvo so sile koalicije v Iraku prejšnjo nedeljo Iračanom predale ministrstvo za zdravje.

V Bagdadu medtem pričakujejo posebnega odposlanca generalnega sekretarja OZN Lahdarja Brahimija. Njegov obisk naj bi bil ključen glede prenosa oblasti Iračanom. Ameriški državni sekretar Colin Powell je sicer že v petek omenil možnost, da bi Brahimi ta konec tedna lahko obiskal Irak.