Tujina

Novi incidenti v Afganistanu

Kabul, 13. 08. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Reuters/STA
Komentarji
0

V pokrajini Helmand, na jugu Afganistana, je na nekem avtobusu odjeknila eksplozija, v kateri je bilo ubitih najmanj 15 ljudi. V pokrajini Khost na jugovzhodu države pa so afganistanske sile v bližini meje s Pakistanom ubile 13 talibanov in pripadnikov teroristične mreže Al Kaida.

Med 15 mrtvimi je bi bilo tudi šest otrok, pet oseb pa je bilo ranjenih. Napadalci so bombo podtaknili v manjši avtobus, močna eksplozija pa je odjeknila približno 30 kilometrov jugovzhodno od mesta Laškargah, prestolnice pokrajine Helmand. Odgovornosti za napad še ni prevzel nihče, namestnik guvernerja pokrajine Helmand pa je prepričan, da za napadom stojijo pripadniki teroristične skupine Al Kaida in nekdanje talibanske milice.

V silovitih spopadih s talibani naj bi bila ubita tudi dva obmejna afganistanska policista, ob tem pa naj bi bila ujeta dva pripadnika Al Kaide. Po besedah predstavnika afganistanske vojske v spopade niso bile vključene ameriške sile. Pokrajina Khost je bila zelo pomembno središče talibanskega režima, preden so ga z oblasti odstranile koalicijske sile pod vodstvom ZDA.

V afganistanski prestolnici Kabul pa sta danes izgubila življenje dva študenta, ko je eksplodirala bomba, ki sta jo sestavljala.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17