Kot so sporočili iz Scotland Yarda, so šesterico moških in eno žensko aretirali v posebni policijski akciji na neimenovanih lokacijah v Sussexu. Policisti, ki so sodelovali v akciji niso bili oboroženi, tako da je aretacija potekala mirno, je povedala predstavnica britanske policije.
Aretirane so pridržali na policijski postaji v Sussexu, prostor, kjer so prebivali pa še preiskujejo. Ostalih podrobnosti o akciji ali aretiranih policija ni sporočila.

Eden od domnevnih avtorjev neuspelih terorističnih napadov 21. julija v Londonu Osman Husein, ki so ga v petek prijeli v Rimu, je na zaslišanju zatrdil, da ni član mednarodne teroristične mreže Al Kaida. Britanec, ki je po rodu Etiopijec, naj bi tudi dejal, da so ga "rekrutirali" v nekem fitnes centru v londonskem Notting Hillu. Dejali so mu, da se je treba maščevati za "naše aretirane po 7. juliju". "Nikogar nisem hotel ubiti. Šlo je samo za demonstrativno akcijo," je zagotovil.
Osman Husein je zatrdil tudi, da nima povezav z avtorji terorističnih napadov v Londonu 7. julija, ki so zahtevali življenja 56 ljudi. Preiskovalci naj bi se nagibali k mnenju, da Husein ni deloval iz "verske jeze", temveč da je kopiral atentate 7. julija. Husein je še dejal, da želi ostati v Italiji, nasprotuje pa izročitvi Veliki Britaniji. Rim ima teoretično 60 dni časa za sprejem odločitve o morebitni izročitvi.
V italijanski Brescii pa so danes prijeli drugega brata Osmana Huseina, enega od domnevnih avtorjev neuspelih terorističnih napadov 21. julija v Londonu. Prvega brata so prijeli skupaj s Huseinom že v petek v Rimu.
Brata Britanca Osmana Huseina, ki je po rodu Etiopijec, Fatija Isaaca so prijeli danes v Brescii, kjer ga zaslišujejo, ker naj bi uničil dokumente, pomembne za preiskavo. Drugega brata, Remzija Isaaca pa so prijeli v petek, potem ko so Huseina našli v njegovem stanovanju. Husein je priimek spremenil pred leti, ko je zaprosil za azil v Veliki Britaniji.
Aretirali 28 osumljencev

Britanska policija pa je v soboto zvečer objavila sporočilo za javnost o poteku preiskave. Kot je zapisal Scotland Yard, so po terorističnih napadih 7. in 21. julija v Londonu aretirala 28 ljudi, od katerih jih je 12 še vedno v priporu. Preiskave so izvedli na 14 naslovih v Londonu in na dveh v Birminghamu ter pregledali 8500 dokumentov in 35.000 videokaset nadzornih kamer. Policija je izvedla skupno 5300 akcij.
Med 12 osumljenci, ki so še vedno priprti, so trije domnevni avtorji neuspelih napadov 21. julija - Mokhtar Said Ibrahim in Ramzi Mohammed, ki so ju aretirali v petek na zahodu Londona, ter Jasin Hassan Omar, ki so ga aretirali v sredo v Birminghamu. Skupaj z Osmanom Huseinom, ki je priprt v Rimu, tako zaslišujejo štiri domnevne avtorje napadov 21. julija.

Ostalih devet priprtih v Veliki Britaniji pa so prijeli v skladu s protiterorističnim zakonom zaradi "priprave in ščuvanja" k terorističnim dejanjem, je še sporočil Scotland Yard.
Nekateri mediji poročajo, da naj bi tretja teroristična celica pripravljala nove samomorilske napade v Londonu. Doslej naj bi aretirali le "vidni vrh ledene gore".
Zambija bo osumljenca izročila Londonu
Zambija se je odločila Veliki Britaniji izročiti Britanca Haroona Aswata, osumljenega vpletenosti v teroristične napade v Londonu 7. julija, ki so zahtevali 56 življenj. 31-letnega Aswata, Britanca indijskega rodu, so v Zambiji aretirali 20. julija, zambijska policija pa je njegovo aretacijo potrdila v soboto. Po poročanju britanskih in ameriških medijev naj bi bil osumljen, da je organiziral štiri samomorilske napade v Londonu 7. julija.
Po poročanju medijev se je iskanje Aswata okrepilo, potem ko so ugotovili, da je pred napadi od štirih samomorilcev v Londonu prejel kakih 20 telefonskih klicev. Izročitev Aswata je zahteval tudi Washington zaradi poskusov vzpostavitve terorističnega kampa za urjenje v ameriški zvezni državi Oregon. Za izročitev Veliki Britaniji so se zambijske oblasti odločile, ker je britanski državljan.