Namestnik glavne tožilke haaškega Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije Graham Blewitt je pojasnil, da preiskovalci sodišča še niso zaključili s svojim delom. Glavna tožilka bo obtožnico predala sodnikom, ko bo preiskava končana. Del Pontejeva je že večkrat ponovila, da bo nova obtožnica Miloševića bremenila genocida.
"Hrvaška" obtožnica Miloševića bremeni za 10 primerov zločinov proti človeštvu, devet hujših kršitev določil Ženevskih konvencij in 13 kršitev vojnih običajev. Seznanili so ga tudi z dopolnitvami obtožnice, ki ga bremeni za zločine na Kosovu.
Milošević je tudi na tokratno zaslišanje prišel s kravato v barvah jugoslovanske zastave. Na predhodnih dveh zaslišanjih je nekdanji jugoslovanski predsednik, ki se je odpovedal pravici, da ga na sodišču zastopajo odvetniki, haaško sodišče označil za "ilegalno oz. politično, ne pa pravno" ustanovo.
Nizozemski odvetnik Mischa Wladimiroff je sodišče pozval, naj Miloševiću zagotovi možnost izražanja. S tem je kritiziral sodnika Richarda Maya, ki vodi proces proti Miloševiću in je na prejšnjih zaslišanjih obtoženemu preprečil dajanje političnih izjav. Beograjski odvetnik Branislav Tapušković pa je postavil pod vprašaj jurisdikcijo sodišča in legalnost izročitve Miloševića Haagu.
Milošević bo moral na prebrane obtožbe odgovoriti, na njegovem tretjem obisku haaške sodne dvorane pa ga je tokrat prvič spremljala skupina treh odvetnikov – "amicus curiae", ki mu jih je določilo sodišče. Zaenkrat Milošević še vedno vztraja na politično zasnovani obrambi, ki je usmerjena predvsem zoper zvezo Nato.