Nizozemska, Malezija, Avstralija, Velika Britanija. To so le nekatere od držav, ki so po tragediji leta MH17, ki je bil sestreljen nad vzhodno Ukrajino, blizu ruske meje, danes zavite v črnino.
Tokratni let je bil usoden tudi za malezijskega stevarda Sanjida Singha, ki sicer sprva ni bil na razporedu za tokratni let, a je s sodelavcem zamenjal let. Tokrat je bila to usodna napaka – drugače kot marca, ko je njegova soproga, prav tako stevardesa, zamenjala let s sodelavko in se izognila tragediji leta MH370.
Tragedija avstralske družine: umrli dedek in trije vnuki
Med nesrečnimi 298 potniki letala je bilo 100 otrok, med odraslimi je bil med drugim na krovu tudi visoki uslužbenec Svetovne zdravstvene organizacije Glenn Thomas. Tragedija je še posebej prizadela neko avstralsko družino, na letalu so bili namreč dedek Nick Norris in njegovi trije vnuki, stari 8, 10 in 12 let. Med potniki je bil tudi priznan avstralski patolog Roger Guard s soprogo.
Letalska nesreča družino Rizk že drugič ovila v črnino
V črnino je spet ovita avstralska družina para Rizk. Maree in Albert sta bila na letu MH17, v Avstralijo sta se vračala s počitnic v Evropi. Mareejin oče pa je poročen s članico družine, ki je izgubila dva člana v še vedno nepojasnjenem izginotju leta MH370.
Čeprav je družina obupana, pravijo, da ne gojijo jeze do družbe Malaysia Airlines. "Preiskava prve tragedije ni končana, te pa ni mogel nihče predvideti. Še naprej bomo torej čakali na odgovore o prvi nesreči," je dejal član družine. "Maree in Albert sta bila čudovita človeka. Upam, da je bil njun konec hiter, da nista trpela," pa je dodal njun sosed.
KOMENTARJI (103)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.